Skocz do zawartości

TWSBI - po co rozkręcać i do czego służy silicone grease


mediocre

Polecane posty

Silikon do uszczelnień, kluczyk do rozkręcania. Np. żeby wymienić uszkodzoną część. Polityka firmy jest pod tym względem dość niezwykła. Na zgłoszenie mailowe wady, wysyłają nową część bez większych dyskusji. Kiedyś TWSBI miewały problemy z pęknięciami. Podobno teraz to już nie ma miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon do uszczelnień, kluczyk do rozkręcania. Np. żeby wymienić uszkodzoną część. Polityka firmy jest pod tym względem dość niezwykła. Na zgłoszenie mailowe wady, wysyłają nową część bez większych dyskusji. Kiedyś TWSBI miewały problemy z pęknięciami. Podobno teraz to już nie ma miejsca.

Dzięki za odpowiedź.

A jeśli chodzi o silikon, to konkretniej o jakie uszczelnienia chodzi?

Coś trzeba zrobić zanim się zacznie użytkować pióro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Kiedyś TWSBI miewały problemy z pęknięciami. Podobno teraz to już nie ma miejsca.

... niestety ma miejsce. Właśnie mnie to spotkało. Na sto procent pióro nie upadło, a jednak pękło. Będę pisać do firmy (pióro było kupione stacjonarnie w Taipei niespełna pół roku temu).

Mediocre gdzie kupiłeś/łaś to pióro? Mam ochotę na dalsze TWSBI mimo tych doświadczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... niestety ma miejsce. Właśnie mnie to spotkało. Na sto procent pióro nie upadło, a jednak pękło. Będę pisać do firmy (pióro było kupione stacjonarnie w Taipei niespełna pół roku temu).

Mediocre gdzie kupiłeś/łaś to pióro? Mam ochotę na dalsze TWSBI mimo tych doświadczeń.

http://www.stilografica.it/

Ale chyba trochę drogo, chociaż nie specjalnie chciało mi się porównywać ceny. Po prostu nie chcę czekać aż paczka dojdzie z Japonii. Drugim argumentem była moja znajomość włoskiego. Mają duży wybór i obsługa wyjątkowo miła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inkyzen, w jakim piórze to się stało?

 

Ps.

Ja pisałem na adres twsbiinc@gmail.com - odpisuje Philip Wang. Szybko, sprawnie i bez dodatkowych warunków.

 

@medicore - nie musisz nic robić przed rozpoczęciem użytkowania. Silikonem uszczelnia się niektóre elementy po ewentualnym rozkręcaniu pióra.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A firma jest z Tajwanu. :)

 

"3Fl.-1, No. 130,, Jiankang Rd., Zhonghe Dist., New Taipei City 235, Taiwan"

 

 

:cry:  :D

Dzięki za informację!

Pokręciło mi się z Namiki Pilot na które poluję.

 

Chyba żebyście mi podpowiedzieli inne, tańsze z dobrym flexem?

Edytowano przez mediocre
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...