Skocz do zawartości

Sheaffer PFM V


Polecane posty

Wstęp:

Witam, postanowiłem napisać moją pierwszą recenzję do Sheaffera PFM V.

Był to mój pierwszy tak duży (drogi) zakup od kiedy zachorowałem na pióromanie. ;)

I do dziś, choć od tamtego momentu kilka innych piór się pojawiło to jest to moje ulubione pióro.

Nie będzie to jakaś mega zaawansowana i szczegółowa recenzja ot kilka spostrzeżeń i odczuć z obcowaniem z tym piórem.

Marka: Sheaffer'S

Model: PFM V

Wymiary: 13,5 cm zamknięty, 14,3 cm z skuwką, 12 cm bez skuwki.

Waga: 24g (z skuwką)

Wygląd i jakość:

Pióro prezentuje się oryginalnie. Firma Sheaffer jako jedna z pierwszych rozpowszechniła stalówki in-laid:

20130527141153.jpg

Niektórym się to podoba innym nie. Mnie osobiście urzekło po raz pierwszy jak ją zobaczyłem i powiedziałem sobie - muszę to mieć. :)

PFM V to najbogatsza wersja estetycznie jak i jakościowo. Skuwka pokryta złotem, stalówka z 14kt złota, reszta plastik. Najlepiej się prezentuje z założoną skuwką - sami oceńcie:

20130222153022616.jpg

Muszę przyznać że pióro mimo swojego wieku całkiem nieźle się prezentuje, mikro rysy widoczne pod światło ale po za tym żadnych odbarwień, skrzypień a jedyne do czego się mogę przyczepić to miejsce łączenia sekcji z drugą częścią pióra - jest ona nierówna po dokręceniu przez co czasami podczas pisania to drażni i czuć wyraźnie tą nierówność. Nie wiem czy to tylko mój model tak ma czy ogólnie się tak zdarza ale po za tym wielki + i dlatego daje 10/10!

Stalówka

Dość grubo pisząca, kiedy swobodnie spoczywa pod kątem bardzo przyjemnie sunie po papierze, za to kiedy chwycimy trochę pióro jak długopis to oddaje dźwięk i uczucie lekkiego szarpania papieru, ale jest to całkiem przyjemne uczucie i linia jest wtedy trochę bardziej jak M niż B - ale żeby było jasne nie strzępi papieru i nie muszę zbierać papieru z kulki irydowej. Jest raczej twarda choć jak się przyciśnie to linia potrafi się poszerzyć - chociaż daleko mu do prawdziwego fleksa. Sam wygląd stalówki powala - niesamowity odcień złota oczarowuje a jej przedłużenie w korpus w formie wydłużonego pół rąbu urzeka. Fajnie też cieniuje pismo jak ktoś lubi taki efekt ;) Zresztą sami spójrzcie:

20130222153105243.jpg

A o to próbka pisma tym piórem:

wiersza.jpg

Stalówce daje również 10/10 !

System napełniania

20130527141340.jpg

20130527141348.jpg

20130527141325.jpg

System Snorkel hmm...

Powiem szczerze jakie mam odczucia z obcowaniem z tym systemem. Nie brudzi się stalówki podczas napełniania to fakt ale ma małą pojemność, trudno i tak napełnić bez zmoczenia stalówki, trzeba kilkukrotnie szybko nacisnąć aby nabrało odpowiednio dużo atramentu, brak możliwości sprawdzenia stanu atramentu, problem z wyczyszczeniem pióra ze starego atramentu bo 10 razy napełnienie wody nie wystarcza. Jest to największa wada tego pióra pod względem praktycznym bo w porównaniu z takim piston fillerem np. z pelikana przegrywa w przedbiegach ale za to jest dość unikatowy i to się chwali :) dość surowo 6/10

Stosunek cena/jakość

Ja dałem 650zł u naszego Admina w przedsprzedaży, nie śledzę na tyle aukcji aby stwierdzić czy to dobra cena czy nie za to szczerze powiem że kupiłbym jeszcze raz. Mimo uporczywego systemu napełniania to właśnie tym piórem najczęściej i najwięcej sobie pisze a z napełniania zrobiłem pewien rytuał i nawet mi to przyjemność sprawia :). Samo pióro jest perfekcyjnie wyważone i idealnie wpasowuje się w męską rękę (Pen For Men:)) przez co nie męczy podczas długiego pisania. Szczerze polecam jeżeli szuka ktoś solidnego pióra na co dzień i nie przeszkadza mu system napełniania.

Jak ktoś ma takie pióro podzielcie się proszę spostrzeżeniami z jego użytkowania.

Pozdrawiam Kamil

ps. kilka ekstra zdjęć:

20130527141214.jpg

20130527141251.jpg

20130527141429.jpg

20130527141505.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne pióro. na początku mi się nie podobało, ale z czasem coraz bardziej się do niego przekonuję. a jako że nie piszę dużo, mała pojemność pióra byłaby dla mnie tylko zaletą (mógłbym częściej je napełniać / zmienić atrament) :) gratuluję!

jasne ja też się cieszę jak się atrament kończy i mogę sobie napełnić pióro ale nie można na nim też polegać jak gdzieś wyjeżdżam i wiem że będę dużo notował to zawsze jakieś inne w zapasie pióro musi być bo nie wystarcza na całodzienne wykłady.

Dzięki za pozytywne przyjęcie mojej pierwszej recenzji :) Postaram się jeszcze trochę zwiększyć content tego forum bo nie raz mi pomogliście w wyborze :)

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...