Skocz do zawartości

Problem z odkręceniem Vectora


Polecane posty

Witam, jestem tu nowy więc się trochę przedstawię: mam Parkera Vector, także kocham pióra wieczne.

Ale ostatnio mam lekki problem i nie wiem co z tym zrobić! :(

Bardzo potrzebuje pióra bo pisze na bieżąco w szkole a nie chce brać już piór z wysokiej półki jakie mam w domu!

Przechodząc do sedna: dwa tygodnie temu zakręciłem dosyć mocno moje pióro (Parker Vector) i teraz nie dam rady go odkręcić ni nikt inny w moim otoczeniu. Nie używałem go przez 2 tygodnie ponieważ musiałem wyjechać zostawiając "Wiktorka" samego i tak to go zablokowałem! :(

Proszę o szybką odpowiedz i dziękuje z góry ;) !!!

(Potrzebuje pióra na jutro :o)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe pióro złap kombinerkami przez papier toaletowy.

Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, bo papier będzie się ślizgał i darł a wtedy łatwo pióro uszkodzić. Ja stosuję kawałek gumy, najlepiej rurkę z PCV, nią owijam korpus czy sekcję a dopiero potem łapię kombinerkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe pióro złap kombinerkami przez papier toaletowy.

No i żadnych kombinerek...

Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, bo papier będzie się ślizgał i darł a wtedy łatwo pióro uszkodzić.

Papier i kombinerki testowałem na dwóch piórach. Działało bez zastrzeżeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier i kombinerki testowałem na dwóch piórach. Działało bez zastrzeżeń.

Wszystko zależy od siły nacisku, jeśli było w miarę lekko zakręcone, to może się udało, ale przy poważnym zaklinowaniu moim zdaniem papier nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Otwierałem już ponad setkę piór, więc mam jakieś porównanie i z gumową nakładką na sekcję jest najbezpieczniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważne środki się radzi. A mowa nie o wiekowym zaklejonym Bóg wie czym piórze, a o Vectorku... Namocz piórko, osusz, odkręć. Ogrzewanie może być o tyle nieskuteczne, że metal rozszerza się pod wpływem temperatury, a plastik w tych piórach jest kiepski, dość słaby. Efekt będzie taki, że podgrzane części metalowe się rozszerzą, a plastik zmięknie, może się odkształcić i o szkody łatwo. Po prostu umyj pióro, dobrze wymyj i osusz ręce i do boju.

Ps.

Papier i kombinerki to proszenie się o szkody.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...