Skocz do zawartości

Skradziono pióra - prośba o pomoc w odzyskaniu


Polecane posty

Witam,

Dzisiaj włamano mi się do mieszkania (Wrocław) i skradziono między innymi przynajmniej 4 pióra. Jeżeli ktoś zauważyłby gdzieś podejrzane aukcje podobnych piór (niedokładne opisy świadczące o małej znajomości tematu, użytkownik sprzedający więcej niż jedno pióro z wymienionych tutaj) - proszę o kontakt.

Oczywiście w ramach podziękowanie za ew. informacje, które pomogą - będzie nagroda. Pióra mają dla mnie dużą wartość sentymentalną.

Skradziono następujące pióra:

Pelikan M600 zielony

pi115_20120512_tn.jpg

Delta Dolce Vita OS

Delta_Dolce_Vita-OS_Open_Cap_Big_Set.jpg

Visconti Opera Black Guilloche - dokładnie TO PIÓRO

opera%20I.jpg

Parker Sonnet ST czarny mat

parker-sonnet-czarny-mat-ct-pioro-wieczne.jpg

Ew. informację proszę przekazywać na maila (2fanatyk2@gmail.com) albo na nr. telefonu 695100371

Pozdrawiam,

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Złodziej zgarnął wszystkie Twoje pióra, czy wybrał tylko te konkretne modele? Jeśli się nie znał i brał, co popadnie to istnieje szansa, że wypłyną w okolicznych lombardach. Jeśli działał wybiórczo, to prędzej wylądują na e-zatoce (ewentualnie za tydzień-dwa na Alle). W drugim przypadku - szanse odzyskania piór drastycznie maleją...

Tak czy inaczej, powiedz policjantom, że były bardzo wartościowe (najlepiej podaj ceny zbliżone do sklepowych - łącznie zbierze się niezła sumka i czyn dostanie trochę inną kwalifikację) i nakieruj na lombardy, bo czasami ciężko im się kojarzy fakty (monety, zegarki, biżuteria - to wiedzą, gdzie mają szukać, ale z innymi rzeczami, to już gorzej). Opisz też dokładnie każde pióro (ze znakami szczególnymi, tak jak to sugerował ArielN). Jeśli masz dowody zakupu, albo któreś z piór (np. Opera, albo Dolce Vita) miało numer seryjny - tym lepiej.

Trzymamy kciuki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie numer seryjny, to chociaż proste znaki szczególne - wersja stalówki, jakieś charakterystyczne otarcia. Jedna sprawa, to czy wypłyną, a zupełnie inna, czy uda się udowodnić, że to właśnie te pióra.

Trzeba chyba zacząć myśleć nad jakimś mało inwazyjnym systemem znakowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nilfein, znawcy to na pewno nie byli - obok leżało więcej piór i nie były to najbardziej wartościowe z nich. Wszystko policjantom przekazałem, łącznie z dokładnymi opisami i numerami seryjnymi Delty - i także wskazywałem raczej na lombardy, mamy podobny tok rozumowania jak widzę.

Jeśli chodzi o znaki szczególne:

Pelikan M600 - stan niemal idealny, jedyna rysa na skuwce nieco głębsza równolegle do klipsa (odległość kątowa od klipsa ok. 20-30 stopni), stalówka F

Sonnet - brak znaków szczególnych, stalówka F albo M (nie jestem teraz pewien, raczej M)

Visconti Opera - jak pisałem, jest to dokładnie to pióro, co w linku, kupione u Dandelion. Znaków szczególnych raczej nie miało.

No i Delta - poza numerem seryjnym bez znaków szczególnych, pióro było stosunkowo nowe.

Dzięki za zainteresowanie,

Pozdrawiam,

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz opóźnienie. Niestety nie mam teraz certyfikatu przy sobie, więc numeru w tej chwili nie podam. Masz jakiś "trop"? Jeżeli nie będzie to uzasadnione, w ogóle wolałbym nie podawać numeru do "publicznej wiadomości".

Pozdrawiam,

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz opóźnienie. Niestety nie mam teraz certyfikatu przy sobie, więc numeru w tej chwili nie podam. Masz jakiś "trop"? Jeżeli nie będzie to uzasadnione, w ogóle wolałbym nie podawać numeru do "publicznej wiadomości".

Pozdrawiam,

Adam

Nie mam. Raczej pomyślałem, że znajomość numeru pozwoli od razu poznać skradzione pióro. Jeżeli coś zauważę, to dam znać. Mam nadzieję, że pióra się odnajdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...