Skocz do zawartości

Soennecken S4


konis

Polecane posty

Od ładnych parę miesięcy polowałem na tego niemieckiego "budżeciaka" i zawsze ktoś mnie przelicytował.

W końcu znalazłem go na alledrogo i to w doskonałym stanie. Tym razem udało się.

Panie i Panowie - Soennecken S4.

Klasyczne niemieckie cygaro, tak modne w latach pięćdziesiątych.

bc410450e86644fe.jpg

Prosty klips z wyrytą nazwą producenta.

6d2d8e561ebbaac9.jpg

c4eb569855d71f55.jpg

Na korpusie nazwa modelu.

3e8432c878b204d3.jpg

Na skuwce zachowała się nalepka informująca o rodzaju stalówki.

9f9442c87094ad79.jpg

Na końcu korpusu wypukła literka S. Reminiscencja oznaczenia stosowanego w linii Rheingold.

967098cc1e1696cf.jpg

System napełniania - klasyczny piston filler. Karbowana sekcja ułatwiająca uchwyt i krystalicznie transparentne okienko kontroli poziomu atramentu.

adffe9ac473df581.jpg

Stalówka, jak na budżetowe piórko przystało jest stalowa, złocona galwanicznie, ale warstewka złota raczej symboliczna.

Stalówka jest twarda, typu manifold, dająca cienką linię. Spływak podaje atramentu tyle ile powinien i piórem można komfortowo pisać. Oznaczenie na stalówce S4. Ciekawostką jest to, że praktyczne obejmuje ona spływak na całym obwodzie. Takimi stalówkami można było pisać przez kalkę na papierze przebitkowym.

a04cd883d2f676de.jpg

4b7b5bc6d0489448.jpg

1ef5fe0f31ff8006.jpg

Próbka pisma.

9d6a3c056a9be519.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...