Jump to content

Waterman Carene- pytanie o oryginalność pióra


Recommended Posts

Witam,

To mój pierwszy post na forum, dlatego pragnę wszystkich bardzo serdecznie powitać.

Aby nie przedłużać przejdę od razu do trapiącej mnie kwestii- od kilku lat używam pióra którego fotki znajdują się poniżej. Nie kupowałem go w sklepie tylko na ebay’u i nie dostałem paragonu. Pióro było nowe.

Czy ktoś byłby w stanie stwierdzić czy pióro jest oryginalnym produktem Watermana czy może używam niezłej, ale jednak,podróbki?

Carene1_zps1ceaf8b3.jpg

Carene7_zps223e5c62.jpg

Carene2_zpse2781b95.jpg

Carene4_zps4afb9a58.jpg

Carene5_zpsa93e2331.jpg

Carene6_zps600f7d1c.jpg

Carene3_zps20fbb147.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiało mnie niezbyt precyzyjne (przynajmniej w moim odczuciu) łączenie stalówki z resztą pióra.

A czemu akurat teraz założyłem ten wątek? Na allegro znalazłem następującą aukcję http://allegro.pl/pioro-kulkowe-waterman-carene-gt-s0700360-i3157729780.html

i myślałem o dokupieniu tego długopisu do kompletu. Jeżeli jednak pióro nie jest oryginalne to kompletowanie czegokolwiek chyba nie ma sensu?! A co Państwo sądzicie o sprzedawanym przedmiocie? Cena jest kusząca ale czy nie zbyt kusząca?

Czy to prawda, że Watermanów się nie podrabia?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ar2stock,

Póki co na rynku podróbek modelu Carene jeszcze nie było widać (co nie znaczy, że ich nie ma). Egzemplarz ze zdjęć, tak jak napisał Thay, wydaje się być oryginalnym produktem. Powodzenia w polowaniu na kolejne elementy kompletu :)

Link to comment
Share on other sites

To pióro jest oryginalne.

Ale z załączonych zdjęć wychodzi, przynajmniej moim zdanie, że ktoś grzebał przy stalówce.

Nie widziałem wcześniej takiej dużej przestrzeni wokół stalówki i do tego wypelnionej jakimś "czymś".

Czy tylko ja widzę to "coś"?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

@ar2stock: A stalówka pisze normalnie? Nie leje atramentem do skuwki? Nie brudzi palców podczas pisania? Nie przerywa? Nie masz wrażenia, że jest mało stabilna? Na moje kaprawe oko stalówka wygląda tak, jakby ktoś próbował ją zdemontować/zamontować, co w przypadku tego typu stalek (inlaid) jest dość karkołomnym wyczynem ;)

Do mnie jakiś czas temu dotarł Sheaffer Prelude z "fachowo tuningowaną" sekcją stalówki. "Fachowość" polegała na tym, że "fachowiec" wyjął stalówkę z sekcji, dokonał bliżej nie określonych czynności, po czym wepchnął ją na powrót. Efekt jest taki, że stalka nie jest dobrze osadzona na spływaku i pod wpływem użytkowania przesuwa się w lewo, w prawo, do przodu i do tyłu. Na tyle mnie to irytowało, że kupiłem po prostu nową sekcję. Ale przy WM Carene taki zakup to już pewna inwestycja będzie (tanie nie są)...

Link to comment
Share on other sites

Fachowość fachowością, musiał wyciągać na tyle często lub brutalnie, że wytarł sekcję od środka. Albo pojawiło się małe pęknięcie i stąd luz.

Albo za płytko osadził, w moim pobazarowym Prelude kluczowe jest ostatnie 0,5 mm. Albo... ;)

Z tego, co zaobserwowałem na własnych reanimowanych trupkach, wyciąganie stalówki czasem powoduje mikroskopijne odkształcenie/rozciągnięcie sekcji. Po pewnym czasie od zmontowania potrafi się sama skurczyć (pamięć kształtu) albo trzeba odrobinę rozgiąć koniec stalówki, żeby po włożeniu mocniej dociskała spływak. Działania na ułamkach milimetra.

Czynnikiem destabilizującym stalówkę bywa też wyczyszczenie sekcji z pokładów zaschniętego atramentu. Niektóre atramenty przy wysychaniu pewnie zmieniają objętość lub reagują z tworzywem, uszkadzając wierzchnią warstwę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...