Jump to content

Parker Jack-Knife Safety

Alveryn
 Share

Recommended Posts

Cały weekend grzebałem przy jakichś obcych piórach, efekt tego grzebania póki co znikomy, więc na poprawę humoru postanowiłem sobie uruchomić coś własnego ze wcześniejszych zakupów. Z próbnego rozruchu wyszła minirecenzja, więc spieszę zamieścić.

Jacek_zps45607a40.jpg

Papier Rhodia, atrament Sailor Jentle Blue. Ten czerwony połysk nie jest wynikiem przekłamania aparatu.

Pióro o wielkości zbliżonej do Duofolda Jr., ale szczuplejsze. Stalówka oznaczona PARKER LUCKY CURVE PEN 2.

'Lucky curve' okazał się naprawdę szczęśliwy, bo nadal jest na swoim miejscu, nieuszkodzony. :)

Uzupełnienie recenzji #1

Po krótkim używaniu ujawniła się pewna "przypadłość": jeśli pióro trochę poleży, wymaga krótkiego przytrzymania stalówką w dół, zanim zacznie pisać. Nie jest to kwestia zwykłego zaschnięcia atramentu (dziura w skuwce), bo "fleksowanie na sucho" nie przyspiesza rozpisania. Najwyraźniej Lucky Curve działa lepiej, niż powinno, i całkowicie odcina dopływ w pozycji poziomej. Już wiem, dlaczego z czasem z tego zrezygnowano, a przy okazji wizyt w serwisie - urywano. :D

Jak dla mnie - fajne. Nie noszę zabytków w teren, a w domu zwykle nie piszę na czas - mogę zaczekać.