Skocz do zawartości

Parker Jack-Knife Safety


Alveryn

Polecane posty

Cały weekend grzebałem przy jakichś obcych piórach, efekt tego grzebania póki co znikomy, więc na poprawę humoru postanowiłem sobie uruchomić coś własnego ze wcześniejszych zakupów. Z próbnego rozruchu wyszła minirecenzja, więc spieszę zamieścić.

Jacek_zps45607a40.jpg

Papier Rhodia, atrament Sailor Jentle Blue. Ten czerwony połysk nie jest wynikiem przekłamania aparatu.

Pióro o wielkości zbliżonej do Duofolda Jr., ale szczuplejsze. Stalówka oznaczona PARKER LUCKY CURVE PEN 2.

'Lucky curve' okazał się naprawdę szczęśliwy, bo nadal jest na swoim miejscu, nieuszkodzony. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie recenzji #1

Po krótkim używaniu ujawniła się pewna "przypadłość": jeśli pióro trochę poleży, wymaga krótkiego przytrzymania stalówką w dół, zanim zacznie pisać. Nie jest to kwestia zwykłego zaschnięcia atramentu (dziura w skuwce), bo "fleksowanie na sucho" nie przyspiesza rozpisania. Najwyraźniej Lucky Curve działa lepiej, niż powinno, i całkowicie odcina dopływ w pozycji poziomej. Już wiem, dlaczego z czasem z tego zrezygnowano, a przy okazji wizyt w serwisie - urywano. :D

Jak dla mnie - fajne. Nie noszę zabytków w teren, a w domu zwykle nie piszę na czas - mogę zaczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...