Skocz do zawartości

Montblanc 145


Polecane posty

Witam,

chciałbym prosić o opinię na temat wiarygodności MB 145 z aukcji :

http://allegro.pl/montblanc-meisterstuck-pioro-m-145-ef-tusz-gratis-i3088142264.html

Wiem że to masowo podrabiany model, jednak ta aukcja wygląda całkiem przyzwoicie (pudełko, karta gwarancyjna itp.). Można kupować czy raczej jest to inwestycja wysokiego ryzyka?

Dziękuje za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra, tzn wszystko wygląda wiarygodnie, ale nie widzę jednego drobnego szczegółu:

http://www.dannzeman.com/wp-content/uploads/2009/11/MG_0102-479x218.jpg

1. konwerter wkręca się w pozłacany uchwyt, po skręceniu pióra, między gwintem, a sekcją powinien być widoczny złoty ring, na zdjęciu drugim takiego nie widzę, wyżej dałem link poglądowy.

2. Pan pisze, że jest to MB145 EF, na karcie jest EF, ale na piórze naklejka "F", mi coś tutaj nie gra raczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można liczyć, ale zdaje się że sklepy online mają tą samą cenę co w salonie:)

Jedynie na rynku wtórnym ceny drastycznie spadają, bo w Polsce nie ma wzięcia na tak drogie pióra, a do tego dużo podróbek, więc to eliminuje potencjalnych konkurentów.

W przypadku allegro pojawia się też dużo oryginalnych piór, jednak jeśli nie chcesz zapłacić 2000-3000 zł, za pióro, a boisz się podróbek, to zacznij celować w Pelikany na allegro, lub Japońszczyznę Sailor/Pilot etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto dawać sobie spokoju z szukaniem okazji - to połowa przyjemności B) - ale warto, a nawet należy, zachować ostrożność. Gdybym był zainteresowany tym piórem po prostu poprosiłbym sprzedawcę o wyjaśnienia.

Niepokoi mnie za to ten tusz.... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto dawać sobie spokoju z szukaniem okazji - to połowa przyjemności B) - ale warto, a nawet należy, zachować ostrożność. Gdybym był zainteresowany tym piórem po prostu poprosiłbym sprzedawcę o wyjaśnienia.

Niepokoi mnie za to ten tusz.... ;)

A co jest z atramentem nie tak?:P

Zdaje się że to nowa/stara seria, w opakowaniach 50ml, mam z tej samej serii Turquoise, kupiony w bazarniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie, jeśli to oryginalny LeGrand/Traveller, to może być okazja. Ale wyjaśnienie by się przydało.

Atrament kupiony w 2011 roku mógł się nazywać "sepia" i być sprzedawany w starszym "bucie", ale na pewno nie kosztował 100 zł i nie jest tuszem. ;)

Legic ma około pół roku opóźnienia ze sprowadzaniem nowych kolorów. Aktualnie są o dwa limitowane w plecy: Winter Glow i Einstein. Pióro Einstein oczywiście sprowadzili, a do Winter Glow mieli już jakiś czas temu plakat w butiku, tylko atramentu nie widać.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...