Skocz do zawartości

Kradzież paczki - wysyłka z Niemiec


jwrzask

Polecane posty

Witajcie,

Niestety stało się. Nabyłem w Niemczech za pośrednictwem serwisu Ebay Montblanc 146. Niestety paczka do mnie nie dotarła (list rejestrowany wysłany 3 tygodnie temu). Sprzedawca odmawia współpracy, Paypal odrzucił reklamację. To nie pierwszy list, który zaginął mi w drodze od naszych sąsiadów z Niemiec, ale wcześniej sprawę wyjaśniał sprzedawca.

Uważajcie podczas zakupów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dokładnie nazywała się opcja wysyłki?

pytam, ponieważ słyszałem kilka opowieści o zaginionych listach z Niemiec (często np z pieniędzmi wkładanymi do koperty) i zawsze bałem się tam zamawiać pióra. aż do zeszłego tygodnia kiedy postanowiłem zaryzykować. i własnie idzie do mnie przesyłka oznaczona jako "Hermes Paket International".

poprzednio zamawiałem pióra na adres niemiecki za pośrednictwem DHL i DP i nie było problemu, ale niestety nie mam juz takiej możliwości.

ps. czytałem gdzieś o podobnym przypadku, gdzie zaginęły paczki z piórami, zostało to zgłoszone na policję i zguba została odzyskana co ciekawe kradzież nastąpiła u naszego zachodniego sąsiada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem skorzystałem Deutche Post Brief. Przesyłki Hermesem (tak jak u Ciebie Paket International) dwukrotnie mi kradziono, a przewoźnik odmówił wypłaty odszkodowania. Przed Hermesem ostrzegał też Eswuel na starym forum: http://www.piorawieczne.fora.pl/nie-tylko-piora,13/dostawa-kurierska-firmy-hermes-r-f-n,4304.html

Słowo daję, że to moje ostatnie zakupy w Niemczech, a Tobie życzę, aby paczka dotarła, bo w przeciwnym razie jak kamień w wodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W największym skrócie - jeśli sprzedawca odmawia współpracy, to możesz najzwyczajniej przyjąć, że nie wysłał nic. Sugeruję więc poinformowanie go, że jeśli nie podejmie współpracy, zawiadomisz ichniejszą policję o przywłaszczeniu należności. Może zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie otrzymałem swoją :) udało się tym razem, ale po tym co czytałem na forum ebaya nie zaryzykuję już więcej. kurier który to dostarczył to DPD.

własciwie to była juz wczoraj chyba tylko nie zajrzałem za drzwi (taki zwyczaj w domku w którym mieszkam że jedna osoba odbiera, i roznosi wszystkim).

ale najciekawsze jest to że po tym jak się naczytałem o zaginięciach paczek zdążyłem kupić drugie takie samo. tym razem z wysp :)

ale trzymam kciuki żeby Twoja paczka też się znalazła, albo żeby policji udało się znaleźć sprawcę.

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...