Jump to content

Złoty Sheaffer PFM - istnieje czy nie?


jwrzask

Recommended Posts

Pytanie do kolekcjonerów piór Sheaffer. Jeden ze znanych mi warszawskich sprzedawców na targach staroci teoretycznie dysponuje jednym egzemplarzem, ale podejrzewam, że chodzi o Imperiala. Handlarz upiera się, że z pióra wysuwa się rurka spod stalówki. Czy była wersja Sheaffer'a PFM zrobiona w złocie?

Link to comment
Share on other sites

Nie znajdziesz PFM'a w złocie w katalogach, ale istnieje. Sheaffer PFM Masterpiece, bo o nim mowa, wykonany z 9 karatowego złota powstał tylko w 100 egzemplarzach. Pióro powstało na zamówienie Sheaffer'a w Wielkiej Brytanii, a wykonawcą była znana firma jubilerska S. J. Rose & Sons.

Pióro jest pełnowymiarowym PFM'enem o wzorze barleycorn. Pióra nie trafiły do sieci punktów detalicznych, bo wszystkie zostały złapane przez klientów w swego rodzaju przedsprzedaży.

Link to comment
Share on other sites

Widocznie nie jesteś krasnoludem. Ale elfem też nie, prawda? Nie jesteś elfem? Na pewno? Nie przypominasz bladego chudzielca? :)

Skoro już musiało być złote, dobrze, że przynajmniej zastosowali "kukurydzę" - nie widać zarysowań. Te 9 karatów brzmi trochę jak "złote na siłę". Wiadomo, ile to pierwotnie kosztowało (najlepiej od razu po przeliczeniu na dzisiejsze dolary)?

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...