Jump to content

Montblanc 146 vs Montblanc 149 - porównanie

jwrzask
 Share

Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś z Was dysponuje zdjęciem porównawczym rozmiarów Montblanc 146 i Montblanc 149?

Bardzo proszę:

Montblanc146montblanc149aurora883.jpg

Montblanc 146, Montblanc 149

Montblanc146montblanc149aurora88.jpg

Montblanc 146, Montblanc 149, Aurora 88

Montblanc146montblanc149aurora882.jpg

Montblanc 149, Montblanc 146, Aurora 88 - ułożone tak, abyś mógł porównać długość

Montblanc 146 widoczny na tych zdjęciach to esencja wysokiej jakości oferowanej przez pierwsze produkty serii 146 tej marki.

;)

Mógłbyś napisać jaką długość ma ten 146? Czy jest dużo krótszy od współczesnych 146? Mam Meisterstucka z lat '50, wprawdzie ma na pokrętle "146", ale nie byłem pewien czy to nie któryś z mniejszych modeli (142 albo 144) z przeszczepionym pokrętłem, bo po prostu wydawał mi się nieduży. Natomiast jak zobaczyłem porównanie z Aurorą, to wychodzi, że to jednak faktycznie może być 146. Mój bez skuwki ma 12cm.

Edited by mm34639

• 2 weeks later...

W ramach uzupełnienia informacji o Montblanc 146 z początkowych lat (nie pojawiły się jeszcze u nas na forum) pokażę Wam zdjęcie modelu, na który poluję od dłuższej chwili.

Montblanc 146 (green striated):

5207585034_b79d6a59ce.jpg

Montblanc 146 Green Striated

Autor: 2careless/Flickr

Dziękuję. Jak nabędę niezwłocznie się pochwalę. Niestety w tej wersji Montblanc 146 rzadko pokazuje się w stanie, który mnie interesuje.

Co, jak wiadomo, jest spowodowane degradacją materiału, z którego wykonywano te pióra.

Piękne, wspaniale piszace, ale nietrwałe.

Co, jak wiadomo, jest spowodowane degradacją materiału, z którego wykonywano te pióra.

Piękne, wspaniale piszace, ale nietrwałe.

Słuszna uwaga Thay. To nad czym warto się pochylić w przypadku pierwszych Montblanc 146 to z pewnością stalówki. Bogactwo rozmiarów i bardzo dobre właściwości.