Jump to content

Platinum President


staszek A

Recommended Posts

Początkowo miałem zakupić co prawda Pelikana M- 205 demonstrator. Ale na starym forum trafiła się oferta sprzedaży Presidenta.

I tak jestem posiadaczem Patinum Presiednt kolor Wine red.

Pudełko do tego pióra było wykonane z średniej jakości plastiku, ale dla mnie nie ma to aż takiego dużego znaczenia, w pudełku był jeszcze konwerter jeden nabój (chyba czarny Platinum), przejściówka na standardowe naboje i jedne zwykły nabój oraz instrukcja pisana ideogramami.

Pióro ma "cygarowaty" kształt wykonane jest z barwionej w masie żywicy (według producenta) dla mnie to jakaś odmiana plastiku.

Jakościowo nie odbiega według mnie od materiałów użytych w Pelikanie serii M. Pióro zakręcone jest kilka milimetrów dłuższe od WM L'Etalona

Pióro posiada niewyszukany prosty pozłacany klips który bardzo dobrze spełnia swoją role. Jedyne co mi się nie podobało początkowo to szeroki wypukły ring na skuwce z napisami PRESIDENT Platinum Japan, ale już się przyzwyczaiłem do niego. Skuwka jest ciężka i odkręcana.

Stalówka jest wykonana z 18 K złota i jest rodowana zdobienie z rodu ma kształt skrzydła pod nim znajduje sie napis PRESIDENT, i mniejszymi literami oznaczenie 18K oraz grubość stalówki M, pod nim napis Platinum. Po odkręceniu korpusu który jest bardzo leciutki można zamontować konwerter lub włożyć naboje. Konwerter ma na oko większą pojemność niż w WM.

Rozmiary pióra:

długość zamknięta:142 mm

długość bez skuwki:125 mm

średnica: 16 mm

Jak się pisze:

Piórem piszę bez nałożonej skuwki, mimo niedużej masy pióro jest dobrze wyważone. Stalówka jest miększa niż w europejskich piórach którymi pisałem, jak się przyciśnie to można troszkę poszerzyć kreskę ale nie za dużo. Piór ma stalówkę o grubości m ale piszę jak europejska F a na grubych papierach typu Oxford lub Clairefoutain nawet minimalnie cieniej niż F. Natomiast na najtańszych xeropapierach pisze grubiej niż F europejska.

Pióro pisze płynnie i leciutko ale zarazem "słychać" stalówkę, dla mnie pisze się inaczej niż europejskimi piórami ale przyjemnie.

Zapisałem nim już sporo stron jest dobrze.

Na pewno coś z Kraju Kwitnącej Wiśni dołączy do mojego Prezydenta. Może Żeglarz z Hiroszimy albo inny Pilot.

imgp2288b.jpgimgp2289.jpgimgp2292g.jpgimgp2290in.jpgimgp2295.jpgimgp2294h.jpgimgp2293e.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Miałem przyjemność napisać kilka słów modelem przedstawionym na zdjęciu. Potwierdzam dobre właściwości użytkowe. Pióro daje przyzwoitą Fkę, podobną do Fki Watermanów.

Jednak generalnie wolę pióra czarne i niecygarowate. :) Ale wiadomo, gusta rzecz indywidualna.

PS. Pelikan M805 też pisze bardzo dobrze. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...