Skocz do zawartości

Pióro do kaligrafii na zwykłe naboje


InfoGiełda.pl

Polecane posty

Witam

Poszukuję, potrzebuję dorady dotyczącej pióra - od 2 lat piszę zwykłym piórem z kiosku ruchu od niedawna zainteresowałem się pismem jak i techniką kaligrafii - chciałbym się nauczyć "ładnie pisać" jednak nie mam zielonego pojęcia jakie pióro wybrać - im więcej czytam na forach tym mniej wiem stąd temat. Jeśli masz 2 minuty wolnego - chętnie przeczytam podpowiedzi.

Zależy mi aby pióro było na zwykłe naboje tego typu : http://allegro.pl/naboje-do-piora-kpl-5szt-i2668099282.html

- szybkość i wygoda wymiany nabojów - ogólnodostępne.

Cena od 50zł do 300zł (jeśli jakieś super magiczne będzie za 400 też mogę kupić) ale bez szaleństw :)

Pióro miało by służyć do podpisów, własnych notatek, wypisywania dokumentów, formularzy

czekam na sugestie. Robert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro miało by służyć do podpisów, własnych notatek, wypisywania dokumentów, formularzy

To brzmi jak typowa biurowa praca. Może nie warto do tego kupować od razu pióra do kaligrafii...

Jeśli do kaligrafii to na typowe naboje będą rotring Artpen, pelikan script i pilot plumix/pluminix (ale tu lepiej sprawdzić, bo są też wersje na naboje pilota). Ale nie jestem przekonany czy chciałbym ich używać np do wypisywania formularzy ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czy chodzi Ci naprawdę o kaligrafię, jak piszesz w tytule, czy też o podręczne piórko do notatek, jak piszesz w poście.

Ja kupiłem okazyjnie pióro Rotring, o takie jak na obrazku:

http://allegro.pl/pioro-wieczne-rotring-art-pen-b-s0205250-wawa-i2618517097.html

- pisze rewelacyjnie! Cena nieokazyjna to 64 zł, naboje zwykłe. Można dokupić stalówki w różnych rozmiarach, w zestawie albo pojedynczo jak na obrazku:

http://allegro.pl/koncowka-do-piora-rotring-artpen-do-kaligrafii-ef-i2609359171.html

Sęk jest w tym, że jest to pióro bardziej biurkowe jak widać. Ale za małą cenę piszesz jak chcesz. Do noszenia to ja mam Parkera P.II - i choć nikomu nie polecam współczesnego taniego Parkera (a tego dostałem w prezencie) to ten akurat pisze bardzo miło, lekko i cienko. Być może to przepadek, bo trafił mi się też Parker Frontier ale ten pisze za grubo. Parkery noszę bo mi ich nie szkoda narażać. Z innych tanich porządniejszych to chyba wybrałbym dla siebie Lamy Safari, o takie:

http://allegro.pl/pioro-wieczne-lamy-safari-i2668102980.html

Mocne i dobre.

Aukcje wybrałem oczywiście w celach poglądowych dla obrazka, bez patrzenia na sprzedawcę czy cenę, więc nie sugeruj się konkretnymi przykładami :)

Nie odpuszczaj pisania piórkiem. To wspaniała sprawa! Ja lubuję się w starociach, więc nazbierałem trochę piórek starszych, w tym świetne szkolne. Tanie, ale trochę mi szkoda je nosić.

Proponuję, byś miał pióro biurkowe a inne do noszenia. I tak właśnie zostaniesz pióromaniakiem :D Ale to piękna choroba. I warto zarażać innych!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji tematu ja sie poradzę ;) Przy okazji zbliżających się urodzin mam wybrać dla siebie prezent. Pomyślałem o zestawie do kaligrafii. Jaki taki podstawowy zestaw byście poradzili? Nie miałem z kaligrafią do tej pory do czynienia i nie wiem jaki styl mi przypadnie do gustu najbardziej. Najlepiej jakby było parę różnych stalówek,system napełniania nie jest istotny. Cena....hmmm.... popatrzę na propozycje i się zastanowię co najlepsze ;) choc wolałbym nie przekraczać 200zł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to będę się bawił różnymi stylami po trochu... Jak w miarę wypracuję sobie ulubiony styl to mocniej doinwestuję w sprzęt ;] ale to za wiele miesięcy będzie. Na razie chciałem się uczyć, próbować, kombinować i zobaczę co mi przypadnie najbardziej do gustu.

Rozumiem ryard, że ty zanim usłyszałeś słowo kaligrafia to już wiedziałeś co Ci najlepiej będzie wychodzić i jakie pismo najlepiej będzie Ci odpowiadać...

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie! Ja jestem taki stary, że uczyłem się pisać maczankami. Na długopis trzeba było zasłużyć ładną szkolną kaligrafią z elementarza Falskiego - ja dość późno zasłużyłem. Dlatego wynegocjowałem z nauczycielką możliwość pisania piórem wiecznym. Tak więc słyszałem słowo kaligrafia zanim w ogóle cokolwiek mi wychodziło. Pomijając fakt asystowania przy pisaniu sporo starszej siostrze, po której zresztą dziedziczyłem kolejne pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak się znasz to możesz podpowiedzieć chłopie ;) Kiedyś trzeba zacząć się uczyć i trzeba mieć czym się uczyć. A jak na razie nic nie zaproponowałeś. Na tym forum nie chodzi o przechwalanie się, tylko o dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ;) Pozdrawiam.

Który z podanych zestawów byście polecili:

http://www.rotringsklep.pl/zestaw-do-kaligrafii-rotring-artpen-p1046

http://www.szal-art.pl/zestaw-do-kaligrafii-manuscript-mc4300_497_2356/

http://www.szal-art.pl/zestaw-do-kaligrafii-manuscript-masterclass-mc146_497_2355/

Może jakieś inne zestawy dla początkującego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do typowo biurowej pracy, jednak widziałem dokumenty wypisywane chyba calligraphy 1,1 i wygladają rewelacyjne - na razie zakupiłem calligraphy 1,5 - do wypisywania z zewnątrz kopert - nauki podstawowej, jeśli mnie się spodoba dokupię same stalówki jeśli dalej się spodoba... to już za kilka lat będziemy jak bracia i siostry amen :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś chwycić w dłoń, maznąć choć kilka kresek i zobaczyć, jak ci w dłoni leży, którym nie skrobiesz itp.

Ja używam Manuscripta M i Pilota Plumix F do codziennego pisania (M do większych tekstów, eFka do wpisywania tematów w dzienniku :D), a do "ładnej" kaligrafii na jakieś okolicznościowe kartki itp. tandetnego Herlitza Calligraphy (pisze zaskakująco dobrze) o nieoznakowanej stalówce, która zostawia ślad ok. 3.5 mm. W ramach prób "skatowałem" low-endowego Sheaffera Award 132 i stalówka w nim teraz zostawia ślad około 1.3 mm - ale takie eksperymenta to na później sobie zostaw :D

Edytowano przez PiotrD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to jak się znasz to możesz podpowiedzieć chłopie ;) Kiedyś trzeba zacząć się uczyć i trzeba mieć czym się uczyć. A jak na razie nic nie zaproponowałeś. Na tym forum nie chodzi o przechwalanie się, tylko o dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ;) Pozdrawiam.

Coś tam powyżej zaproponowałem na podstawie tego co mam i z czego jestem zadowolony.

I też nie omieszkałeś mnie wypunktować. Czego Ci, oczywiscie, nie mam za złe. Odrobinka uszczypliwości to nic złego. Byle się zanadto nie rozkręciło :)

Pozdrawiam

PS

A obecnie czekam na zestawik Sheaffera. Zobaczymy i pochwalimy się. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...