Skocz do zawartości

Atrament Hero Blue-Black


Akszugor

Polecane posty

Atrament Hero Blue-Black

TEST

Atrament Hero Ink

Blue-Black

Opakowanie: średniej wielkości buteleczka szklana z zakrętką plastikową

Butelka ma kształt sześcianu ze ściętymi bokami (można - po zużyciu atramentu - wykorzystać ją jako kałamarz)

Pojemność: 59 ml

Producent: Hero (Shanghai, China)

Kolor: niebiesko-czarny (praktycznie to niebiesko-szary, podchodzący pod Diamine Prussian Blue)

Do testu użyto papier: TOP-2000 o gramaturze 80

Do testu użyto: stalówek kwadratowo ściętych o numerach 3 i 5 oraz drewnianej obsadki

Przepływ: dobry

Lepkość: dobra (dobrze się trzyma stalówki, ale potrafi niespodziewanie zrobić kleksa - mowa o stalówce do kaligrafii, w piórze jest dobrze)

Cieniowanie: dobre (ciekawe przejścia z granatowoczarnego do niebieskoszarego)

Strzępienie papieru: brak (niezauważalne)

Nasycenie: dobre

Przebijanie: słabe

Blue-black Parkera obecnie nie trzeba reklamować, ma swoją pozycję i jest prawie bezkonkurencyjny. No chyba,

że ktoś lubuje się w tańszych atramentach, to wtedy sięgnie po Blue-black Hero. Jednak może się zdziwić,

bo o ile w cienko piszących piórach można odnieść wrażenie niebiesko-czarnego koloru, tak przy szeroko piszących stalówkach,

fleksujących czy służących do kaligrafii, kolor staje się odmienny. Przypomina raczej diaminowy Prussian Blue, czyli niebiesko-szary.

Atrament ma ponad 20 lat, jest go już bardzo mało w buteleczce i zaczynają pojawiać się farfocle. Może w nowo produkowanych atramentach tego nie ma,

jednak pod długim leżakowaniu coś takiego się pojawiło - więc tu "sic!" dla posiadaczy.

Zastanawiam się nad zakupem nowego wydanie tego koloru, bo jest bardzo ciekawy, a przy tym tani.

Butelka zamknięta

herobutelka.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Butelka zamknieta z opakowaniem

herobutelkapudelko.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Skan testu

blueblackhero.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Foto testu

herofoto.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Podobają mi się w tym atramencie kolor i cena, ale... ciężko mi znaleźć pióro, które by z nim współpracowało (na razie Pelikano i Baoer 801 ;))

Mi współpracuje z praktycznie każdym piórem ;) w sumie to nie pamiętam żeby z którymś robił jakieś problemy ;) Ale zależnie od partii pomaga dodanie kilku ml gliceryny na buteleczkę - mniej wtedy wysycha i jakby trochę lepiej płynął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi współpracuje z praktycznie każdym piórem ;) w sumie to nie pamiętam żeby z którymś robił jakieś problemy ;) Ale zależnie od partii pomaga dodanie kilku ml gliceryny na buteleczkę - mniej wtedy wysycha i jakby trochę lepiej płynął.

Mi się wwiększości... sam nie wiem... rozwarstwiał? Odbarwiał? :hmm1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...