Skocz do zawartości

Trochę o mnie


Krzychu

Polecane posty

W mojej szkole podstawowej w każdej ławce był kałamarz z atramentem, uczono najpierw pisać stalówką i były zajęcia z... kaligrafii. Serio! A jakiś czas później wziąłem w rękę bodaj jedyne dostępne wówczas pióro: chińskie 303 Youth z gumowym zbiorniczkiem na atrament. Później było trochę przerwy zanim znowu zacząłem pisać piórem. Teraz, gdy z jakiegoś powodu jestem zmuszony używać długopisu, to wydaje mi się, że ja po prostu tego nie potrafię.

Nie mam drogich lub kolekcjonerskich piór, ale takich marek, które mi odpowiadają i którym ufam. Ponieważ mam zamaszysty podpis, zwracam uwagę na ciągłość linii. Skuwka musi być szczelna, aby najpierw nie rozpisywać pióra i zmuszać je do pisania. No i lubię pióra o niebanalnym wyglądzie 🙂

Marki, które pod tymi względami mnie nie zawiodły to Faber Castell, Lamy, Pelikan. Cirkawostka: niedawno kupiłem pióro ze sklepu 'Drewnem Pisane'. Jest zakręcane, o ciekawym wyglądzie no i bardzo dobrze piszące.

Oj, rozgadałem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to było😄, te hiper niewygodne ławki z kałamarzem, to uczeń musiał się dopasować w te deski, bez względu na wzrost☹️ i ani mru-mru🫢

E95AXhmWYAUdyET?format=jpg&name=900x900

1.jpg

Przypomnę jeszcze te "giełdy stalówek", woźnego który z konewki dolewał atrament,....  A'propos, czy u Was też złośliwcy wrzucali do kałamarzy strzępki bibuły? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klerk napisał:

Oj to było😄, te hiper niewygodne ławki z kałamarzem, to uczeń musiał się dopasować w te deski, bez względu na wzrost☹️ i ani mru-mru🫢

E95AXhmWYAUdyET?format=jpg&name=900x900

Tornister na plecy, w nim drewniany piórnik z obsadką i zapasową stalówką, fartuszek z białym kołnierzykiem... W kałamarzu bibuła, którą koledzy nazywali "dziadami", tablica i kreda... O Jezusie, jaki ja stary😭😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2024 o 21:27, zmija napisał:

wstaw jak możesz zdjęcia swoich piór, to rozkręci rozmowę :) 

...no właśnie @zmija. Zaraz wrzucę fotki moich obecnych piór tzn. tych, którymi teraz piszę (na zmianę, oczywiście😉). Mam jeszcze trochę (?) innych, które leżały do przedwczoraj głęboko w szafie, a które z jakichś powodów odłożyłem - w weekend je umyję i przypomnę sobie dlaczego tak je potraktowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eno, fajne piórka. Co to za Pelikan na trzecim zdjęciu? Pewnie zaraz ktoś rozszyfruje zagadkę. I Faber-Castell też miłe pióro, no i Pelikan M200 również.
@Krzychu - limit zdjęć jest na całe życie raczej :) 

Sporo osób, w tym ja, wstawia fotki na imgur.com
Potem trzeba kliknąć zdjęcie, skopiować "direct link" i tu skorzystać z przycisku "Wstaw inne multimedia" -> "Wstaw grafikę z adresu URL".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...