Skocz do zawartości

Pióra, które warto mieć do 100 zl.


Cement

Polecane posty

Pilot 78g z tego co czytam, sam się nakręcam ale szukam wersji BB, a ta w Polsce chyba nie jest sprzedawana.

Esterbrook J - mam jedno od Alveryna i jest naprawdę przyjemne, a lada dzień przyjedzie drugie z innego źródła:)

A to pióra które można wyrwać do 100zł, używane lub nawet nowe.

Sheaffer Prelude

Waterman Hemisphere

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot 78g z tego co czytam, sam się nakręcam ale szukam wersji BB, a ta w Polsce chyba nie jest sprzedawana.

BB juz nie jest produkowany z tego co gdzies czytałem. mozna je dostac na ebayu ale nie "od tanich sprzedawców" z dalekiego wschodu za 10$ tylko z USA (superbob chyba?) za ok 25$.

taka stalówkę (BB) dostaniesz w plumixie. przełożenie niby latwe, ale kolor stalowy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo piór, które warto mieć, a które nie przekroczyły pułapu ceny 100 złotych.

Największego farta miałem kupując to pióro.

bf5d1de004f7f6f4.jpg

96401b2aaa3615c1.jpg

b8138670416e6048.jpg

5b9045a13f63cccd.jpg

Kosztowało mnie raptem 11 euro, z tym, że cena pióra 1 euro + 10 euro przesyłka. :)

Nie wiedzieć czemu byłem jedynym licytującym, a pióro wystawione było od 1 euro.

Jest jednym z moich ulubionych piór, zawsze napełnione i gotowe do użycia.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, że te piloty z BB mają Stuba/Italic, dlatego chciałem nabyć tanio do zabawy:P

Wiem ;) mam 78g ze stalówką B i 77g z BB (wygląda na identyczą jak w 78g) mam wrażenie (i potwierdza to film na YT z porównaniem tych stalówek, że B jest lepsza - "gładsza"). Pilota 78g ze stalówką B dostaniesz bez problemu na ebayu za 10$ z wysyłką.

Jeśli chodzi o takie okazje o jakich konis pisze to byłby to pilot R i Parker 45 CT ze złotą stalówką. z nowych - zdecydowanie Lamy Safari.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman Graduate albo niemal identyczne Allure czy Apostrophe, byle nie za drogo kosztowały, bo zdarza się, że w sklepie te dwa ostatnie mają ceny trzycyfrowe. Aha, jest też plastikowe pióro Waterman ze stalówką identyczną jak w tych, tylko z ciut inną sekcją. Pisze równie dobrze, ale oczywiście obudowa jest delikatniejsza. Na ile wiem, to żadnego z tych modeli już nie produkują, czyli co jest w sklepach, może się chyba liczyć jako NOS.

Edytowano przez Brutto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...