Skocz do zawartości

Jakie drugie pióro? waterman, parker pelikan?


Polecane posty

Cześć 

kilka tygodni temu przypadkowo kupiłem swoje pierwsze pióro (zawsze pisałem długopisem), była promocja i Faber Castell School+,  zakupiłem za około 20zł, pisanie piórem korzystnie wpłyneło na moje pismo i nie wyobrażam sobie powrotu do długopisu ale chciałem kupić coś lepszego (pióro obecne ma czerwony kolor i średnio mi się podoba wolałbym tez smuklejsze)i raczej ze stalówką F bo obecnie M jest chyba minimalnie za gruba optycznie szczególnie na słabszym papierze.

i teraz zastanawiam się nad 

Waterman Allure

Parker Jotter

Pelikan Jazz

ale w sumie podejrzewam że one są jakościowo zbliżone do obecnego pióra i pytanie czy warto dokładać do Waterman Hemisphere essential za około 180 można kupić albo może jakiś inny pomysł, na Chińskie raczej nie chce mi się czekać i istnieje ryzyko że będę czekał 2-3 mies i się rozczaruję no chyba że są pewniaki z Chin świetne  i tanie 

Czy Hemisphere  Essential to jakaś słabsza wersja Hemisphere?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą ładniejsze i wykonane z jakiegoś mosiądzu, a nie plastiku, ale wrażenia z pisania bedą podobne albo nawet i gorsze. Wszystkie moje dwa parkery podsychają jeśli są nieużywane, ale lubię nimi pisać. Pióra z Chin to loteria :) Ja mam czarnego FC school+ https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-FABER-CASTELL-SCHOOL-carbon-naboje-/5219i też Mka jest z tych szerszych. Jazz mi się odkręca chyba będę musiał jakąś uszczelkę tam dać. 

To jest bardzo smukłe ale raczej poza budżetem https://www.carandache.com/us/en/fountain-pen/fountain-pen-849-metal-black-p-10912.htm?coul_att_detailID=4

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mogę polecić Waterman Hemisphere, mam dwa, oba są ze starszej produkcji (jeden ma jeszcze wieczystą gwarancję👌), piszą niezawodnie, nie wiem jak dzisiaj, ale dlaczego miałyby być gorsze?

Tylko nie Pelikan Jazz!😡

Przed1.jpg.19aa7ccb4e0498931baddaf1ea0c3

 

53 minuty temu, tmajcher napisał:

...Chińskie raczej nie chce mi się czekać i istnieje ryzyko że będę czekał 2-3 mies i się rozczaruję no chyba że są pewniaki z Chin świetne  i tanie...

Ten czas to jakiś mit?, legenda?, może kiedyś tak było?  Ja kupuję od ok.5 lat, problemu nie ma, a ostatnio Ali ma taki łańcuch dostaw, że biją wszelkie rekordy, max 2 tygodnie stało się normą.  O jakości piór poczytaj na Forum, nikt nie ma pewniaków, nawet drogie pióra rozczarowują użytkowników, bo ci spodziewali się "gwiazdki z nieba"🥴

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie spotkałem się z negatywną opinią na temat TWSBI. Stalówki są bardzo powtarzalnej jakości, dodam, że naprawdę wysokiej. Piszą mokro i gładziutko. Posiadam Eco i jestem bardzo zadowolony.

Jeśli chcesz przerabiać po drodze kilka modeli nieznacznie tańszych, to Twoja wola, ale przeważnie w każdym z nich czegoś tam brakuje, co w miarę użytkowania będzie przeszkadzało coraz bardziej. Eco do tego ma bardzo pojemny zasobnik atramentu. Powinno Ci przypaść do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klerk napisał:

Zdecydowanie mogę polecić Waterman Hemisphere

Czemu temat obok gorąco polecasz Jinhao zamiast prawdziwego Lamy Safari, a tutaj dla odmiany dwukrotnie od Safari droższe Hemisphere, mimo że istnieją pióra takie jak Zenith 60 Elegance, i to w dodatku "polskie"?
 

7 minut temu, zami napisał:

Raczej nie spotkałem się z negatywną opinią na temat TWSBI.

XD

Potrafią pęknąć od samego patrzenia na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

6 godzin temu, Rittel napisał:

..Czemu temat obok gorąco polecasz Jinhao zamiast prawdziwego Lamy Safari, a tutaj dla odmiany dwukrotnie od Safari droższe Hemisphere.....

Polecam W.Hemi bo dobre, a @tmajcher ma wyraźnie apetyt na markowe:

8 godzin temu, tmajcher napisał:

...czy warto dokładać do Waterman Hemisphere essential za około 180 można kupić albo może jakiś inny pomysł...

..a inny pomysł to taki aby "bez wstrętu" przeglądał Ali.  Z tym ZENITH to też dobry pomysł, popieram👍.

Powtórzę trzeci raz, że w przypadku chęci posiadania drogiego pióra (nie napiszę tym razem "markowego", bo przecież Jinhao to też marka😉) trzeba położyć kasę i cieszyć się nabytkiem:

Jeżeli się decydujecie na Lamy bo chcecie mieć Lamy, to kupujcie jak najdrożej🤑, koniecznie zachowajcie rachunek, bo takim "zestawem" dopiero można się pochwalić😂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję kupiłem Waterman Allure Chrome CT, 49 zł to nie są duże pieniądze jak mi nie przejdzie zajawka na pisanie piórem i kształtowanie swojego charakteru pisma to następne będzie Hemisphere. Obawiam się że się wkręciłem  w następne hobby(po temacie foto,zegarkach mechanicznych i tradycyjnym goleniu) 

Edytowano przez tmajcher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest z TWSBI tak źle? Autor poniżej sugeruje, że producent zamiast poprawić konstrukcję woli wysyłać części zamienne😲. Skopiowałem wypowiedź "dla leniuszków" którym nie chce się czytać oryginału😉.

Iwan Niemoj

Sieć Fountain Pen Network przeprowadziła ankietę kilka lat temu. Wyświetlono listę wszystkich dostępnych wówczas modeli TWSBI z prostym pytaniem „Czy pękło?” Odpowiedzi brzmiały: tak, nie lub nie posiadam tego modelu. Wielkość próby też była przyzwoita, około 1000 odpowiedzi.

Ogólnie rzecz biorąc, IIRC, około 1 na 3 właścicieli zgłaszał co najmniej jedną awarię. Starsze modele (530 i 540) osiągnęły ponad 50%, przy czym ECO i 580 były najlepsze na poziomie około 20%.

Tak, w tym podrzędnym przypadku występuje błąd potwierdzenia ze względu na liczbę zgłoszeń. Poza tym wszyscy przyznają, że TWSBI ma znakomitą obsługę klienta, ponieważ ich produkty często ulegają awariom, a ponadto uważają, że wysyłanie części zamiennych jest łatwiejsze i tańsze niż naprawianie faktycznego problemu związanego ze złą formułą plastiku. Ostatecznie zakup TWSBI to ryzykowne przedsięwzięcie o niską stawkę, które zwykle się opłaca, ale nikt nie powinien być zaskoczony, jeśli jego sprzęt się zesra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...