Skocz do zawartości

Pilot Falcon ze stalówką Soft Fine


jamrok

Polecane posty

pilot-falcon-2.webp

Jest jednocześnie elastyczny ("soft"), jak i dość cienki ("fine"). Nie haczy ani nie zjada papieru. Sama falconowatość daje pewną gradację grubości linii, w bardzo umiarkowanym stopniu.  Połączenie tych trzech cech sprawia, że od czasu do czasu nie napisze mi pióro literki, bo wymaga ode mnie używania go w dość wąskim zakresie pochylenia, nacisku i obrotu.

Jeśli nie naciskać wcale, wówczas rzeczywiście robi się z tego <F> i zachowuje się bardzo grzecznie, no ale nie ma wtedy żadnego pożytku z faktu, że to falcon.

Jeśli chodzi o rozmaite grubości linii, dużo przyjemniej mi się pisze Pilotem 912 ze stalówką <FA> i koniecznie mokrym atramentem.  Jeśli chodzi o miękkość stalówki, Pilot 74 ze stalówką <SFM> jest najgładszym i najbardziej miękkim pisadłem, które miałem w życiu - zupełne masło i mogę z całego serca polecić.

Jedna zaleta tego falcon <SF>, to że znacząco podnosi czytelność mojego pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jamrok aby przekonać się o możliwościach tej stalówki spróbuj wykonać "test standaryzowany😉", taki jak na ogół wykonują testujący Yutuberzy, pozwoli to ocenić możliwości tej seryjnej stalówki wobec modyfikowanej:

Nawiasem mówiąc, wspominałem o stalówkach "strzelających" atramentem:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/16603-pelikan-m205-ze-stalówką-m405/?do=findComment&comment=209315

Na filmie widać to w 3:27 minucie, tym razem jako zjawisko szkodliwe, zbyt intensywne, ale dzięki temu daje się zaobserwować😄.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

6 godzin temu, jamrok napisał:

Ależ śrupie niemiłosiernie na tym filmie ta zmodyfikowana stalówka....

 ... śrupie ?😯,   niemiłosiernie?😲..., przecież ona śpiewa !🤩 , John Mottishaw dał z siebie wszystko, aby tak było, a użytkownik sporo kasy. W rzeczywistości jest to szelest przyjemny dla ucha, tylko w nagraniu wzmacniają mikrofonem.

Testy w zasadzie wszyscy wykonują podobnie, to te kreski plus serpentyna, potem jest próba pisma. Obejrzyj kilka filmów, na pewno zasmakujesz😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej wolę miękkie materace i gładziutkie stalówki :)

Z filmami nie jestem za pan brat, to na razie spasuję.  Natomiast pokusiłem się o podzbiór "standaryzowanego testu" i porównanie tego, co trzymam na biurku:

comparison-1.webp

912 <FA>, MR <M>, Capless <F> i Elite <F> używam na co dzień w różnych okolicznościach i lubię je. 

Do 743 <FA> jeszcze się nie przekonałem, Safari z żadną z 5 różnych stalówek mi nie podchodzi (może za bardzo śpiewa), z Falconem <SF> chyba się nie polubimy.

Dwa inne zostały mi bezczelnie zagrabione przez rodzinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...