Skocz do zawartości

Pióro wieczne jako prezent z okazji przejścia na emeryturę?


NimnuL

Polecane posty

Nie pytam o model (tu mam bezpieczny wybór), pytam o to, czy podarowanie komuś zestawu piśmienniczego (pióro, futerał skórzany, atrament, notes, zestaw papeterii) to dobry pomysł na prezent z okazji przejścia na emeryturę? Pióro bez żadnego tandetnego grawerunku. Obdarowany raczej nie przykłada większej wagi do pisania ręcznego, ale docenia rzeczy eleganckie, tradycyjne, ponadczasowe - stąd pomysł na pióro wieczne. Tym bardziej, że symbolika pióra wiecznego jakoś mi tak pasuje, a zestawem papeterii (tu mam kłopot ze znalezieniem porządnego zestawu) miałby zachęcić do pisania tradycyjnych listów. 

Trzyma się ten pomysł kupy, czy nie bardzo? Ktoś podobny temat przerabiał? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przerabiałem. I niestety trochę wypadło to jak w bajce o bocianie i lisie. Obdarowany był bardzo uprzejmy, w trakcie imprezy wtrącił mimochodem, że wolałby jakiś zacny długopis. Byłoby to przyjemne z pożytecznym. Pióro zwrócone i wymienione dzięki uprzejmości sklepu na długopis ze srebra firmy Waldmann - model Tango.
Dlatego z moich doświadczeń wynika, że nie należy na innych ludzi patrzeć przez własne "okulary".
Zdrówka,
Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzał bym z tym, że to może być zły pomysł.. wszystko zależy od sytuacji. 

My robiliśmy 20 lecie matury i z tej okazji zaprosiliśmy naszego wychowawcę... A że dociekliwy byliśmy ile ma lat.. to okazało się, że w dniu spotkania ma okrągłe 70 (no dobra trochę temu pomogliśmy, żeby to akurat wtedy wypadło). Zatem facet od jakiegoś czasu już na zasłużonej emeryturze.

W szkole średniej zawsze wykładał materiał w nowatorski sposób, jak na tamte czasy, bo miał nad biurkiem zamontowaną kamerę i na ścianach 4 telewizory, na których widać było co pisze... A pisał piórem. I to pióro wszyscy zawsze doskonale widzieli, bo nie pisał po tablicy kreda tylko właśnie zawsze tym piórem...

Na 70 urodziny dostał od nas nowe pióro. Sam wybierałem i wiem, że wybrałam dobrze... Łza się zakręciła w oku naszego profesora i nie ukrywał tego. Nam się też miło zrobiło...😁

Po kolejnych 10 latach, na kolejnym spotkaniu, sam mi to przypomniał i powiedział, że pisze nim bardzo często i pióro jest rewelacyjne.

Zatem... Może warto zapytać kogoś z bliższego otoczenia tej osoby (kogoś z rodziny?), ale moim zdaniem prezent super... tylko trochę trzeba jeszcze wysiłku, żeby wszystko wyszło jak trzeba...

Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...