Skocz do zawartości

Poszukuję housingów do Monteverde / Conklina


Ade

Polecane posty

Hej,

Ostatnio bardzo rozczarowałem się jakością prezentowaną przez czołowych producentów piór wiecznych i postanowiłem wymienić stalówki na modyfikowane ręcznie.

Zakupiłem 3 stalówki jowo do piór Monteverde / Conklin. Poszukuję housingów (ze spływakami bądź bez), w które te stalówki będę mógł włożyć. Czy ktoś z forumowiczów może wie gdzie takie części do pióra mogę zdobyć?

PS. Widziałem w 2 sklepach w Polsce całe moduły do kupienia (housing + spływak + stalówka) za 125 zł za sztukę ale może gdzieś da się zdobyć sam housing taniej? Ewentualnie może ktoś ma takie części na zbyciu na przykład po uszkodzonych stalówkach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej,

Trochę czasu to zajęło ale udało mi się zamontować stalówki Jowo #6 zarówno do Monteverde Innova Blue Skies  jak i do Conklin Endura Deco Crest Orange.

Kilka rzeczy które zaobserwowałem i mogą być przydatne innym użytkownikom:

* Gwinty na unitach Conklina i Monteverde są takie same. Unity można wymieniać między sobą.

* Gwint na unitach Jowo jest inny i nie można go wkręcić do piór Monteverde / Conklina.

* Stalówka Jowo pasuje do unitów Monteverde. Można ją przełożyć bez problemów razem ze spływakiem.

* Unity Conclina mają minimalnie mniejszą wewnętrzną średnicę. Stalówki z unitów Jowo nie pasują tutaj. Co prawda można je na siłę tam wsadzić ale powoduje to że stalówka się dodatkowo wygina i "skrzydełka" stalówki się rozjeżdżają. Spływak od Jowo nie może zostać przeniesiony do unitu Conklina - nie wejdzie razem ze stalówką ponieważ średnicę nie pasują.

 

Generalnie moje rozwiązanie polegało na tym że kupiłem 2 unity Monteverde i przełożyłem do nich stalówki razem ze spływakami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...