Skocz do zawartości

Jak sie przerabia pioro z gumki na naboje?


Polecane posty

Jak przerobic pioro z gumki na naboje international? Probuje to wykombinowac odnosnie mojego nowego starego piora chinskiego i nic mi nie wychodzi.

Przerobilam te 2 stare hero w pierwszej klasie i drugi egzemplarz, to dlugowieczne, ktore wytrzymalo 8 lat, zostal przerobiony. Tylko nie wiem jak. Byc moze u Pana z ul. Szpitalnej. Bylo na gumke, ciagle sie meczylam, a potem atrament zabrany do szkoly i zakrecony poprawnie, okazal sie wcale nie zakrecony. Wyciekl do tornistra i po zabawie z grawitacja zalatwil moje ukochane porteczki i kawalek kurtki. Tato gdzies zabral pioro i wrocilo na naboje. Jesli ono nie zostalo przerobione, bo nie da sie, to moze zamieniono sekcje na podobna z modelu na naboje?? Pytalam taty, mysli, ze ono od razu bylo na naboje. Mama pamieta porteczki w odcieniu szarawym zalatwione tym atramentem, ale nie wie gdzie pioro trafilo do modyfikacji.

Mozliwe, ze zmiana sekcji byla, bo te chinskie raczej nie rozkrecaly sie bezproblemowo, a moje ukochane tak i bez problemu dawalo sie wyplukac po rozkreceniu i na pewno go nie modyfikowalam. W celu rozkrecenia sekcji chyba podgrzewalo sie pioro i puszczal klej??

Od zalatwienia spodenek nie moge patrzec na hero blue-black!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości ot tak przerobić pióra z gumką na naboje. Jest mała nieścisłość w twoich opisach. O jakie dokładnie modele piór chodzi? Określenie "stare chińskie pióro" to zbyt duże uogólnienie. Były/są pióra z gumką w których da się wypiąć gumkę bo jest to w zasadzie konwerter który można zastąpić nabojem. Jeżeli pióro ma stałą gumkę to nie da się w prosty spośób przerobić, to zupełnie inny typ zasilania atramentem, inny spływak, brak króćca przebijającego nabój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Syrius napisał:

Nie ma możliwości ot tak przerobić pióra z gumką na naboje. Jest mała nieścisłość w twoich opisach. O jakie dokładnie modele piór chodzi? Określenie "stare chińskie pióro" to zbyt duże uogólnienie. Były/są pióra z gumką w których da się wypiąć gumkę bo jest to w zasadzie konwerter który można zastąpić nabojem. Jeżeli pióro ma stałą gumkę to nie da się w prosty spośób przerobić, to zupełnie inny typ zasilania atramentem, inny spływak, brak króćca przebijającego nabój.

Wlasnie nie wiem jaki model hero mialam lata temu, a teraz kombinuje co z moim prezentowym tez hero na zdjeciu.

pioro-smaller.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zacznijmy od anatomii tych piór. To kryją w sobie po rozłożeniu

D7VUgDC.jpg

Jak widać nie ma w tych piórach żadnego elementu w które można by wetknąć nabój, przebić go. Nie ma tzw.króćca który przebija nabój.

Są różne modele chińskich piór które na pierwszy rzut oka mają taki sam system napełniania atramentu, gumową pompkę ale jak widać na dołączonych zdjęciach to nie są na stałe zamontowane gumowe pompki tylko wyciągane tzw.konwertery które można zastąpić nabojami. To pióra w zasadzie na naboje lub tak samo zrobione jak te na naboje w których dodano w standardzie konwerter w formie gumowej pompki.

ei5sFOU.jpg

UcDScQp.jpg

Z piór które mają na stałe zamontowaną gumową pompkę możesz uzyskać jedynie coś podobnego.

Pv8Zzzk.jpg

Przeróbka polega na usunięciu metalowej osłony, gumowej pompki i rurki odpowietrzającej(właściwie skróceniu tejże rurki). W miejsce gumowej pompki zainstalowano konwerter vel tłoczek ale jest on tak samo zamontowany na stałe, nie można go zastąpić nabojami.

Obecnie występuje wiele współczesnych wariantów tych piór, "są dostosowane do obecnych czasów", wyglądają niemal identycznie ale są na naboje lub konwertery a nawet tzw.tłokowe.

Edytowano przez Syrius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...