Skocz do zawartości

Reform 1745 - sucha stalówka, mało intensywne kolory


Polecane posty

Witam!

Ostatnio kupiłem pióro wieczne - Reform 1745 (rozmiar stalówki - F). Po pierwszym napełnieniu atramentem Waterman Florida Blue zauważyłem, że pióro pisze z lekkim oporem i kolor pisma różni się znacząco od napisanego moim drugim piórem (Parker Vector) - jest jakby wyblakły i mało intensywny. Po napełnieniu pióra czarnym atramentem Pelikana nic się nie zmieniło. Dopiero po dość mocnym dociśnięciu stalówki do papieru kolor jest taki, jaki powinien być. Dodam, że pióro nie było do tej pory używane (wg. sprzedawcy).

Na dołączonym jest skanie próbka pisma.

img077df.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jak mogę naprawić moje pióro? Czy może lepiej próbować zwrócić je sprzedawcy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym najpierw przepłukać moje pióro, ale nie wiem, jak zdjąć sekcję ze stalówką i spływakiem od korpusu pióra?

______________________________________________________________________________________________

Już sobie poradziłem, trzymałem za uchwyt, a nie stalówkę...

Edytowano przez deoksyryboza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz Pingwin napisać jak to zrobiłeś technicznie?

Ja mam właśnie świeżutkiego Reforma, na razie popiszę trochę takim jaki jest, bo być może rozpisze się. Ale jeśli nie, to spróbuję Twojego patentu.

Mocno przycisnąłem do papieru. Metoda dość brutalna, ale działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...