Jump to content

Nowe muzeum Montblanca - Montblanc Haus


Mar

Recommended Posts

Według wieści z FB Montblanca, wczoraj otwarto nowe miejsce w Hamburgu - Montblanc Haus. Jak rozumiem, to takie swego rodzaju muzeum firmy.

Wg firmy, "Montblanc Haus was built to inspire writing, a destination that tells the story of Montblanc from its founding days to the present, of the women and men that craft Montblanc’s writing instruments and of those who have used them to share their imprint on humanity."

(W języku polskim: "Montblanc Haus powstał, aby inspirować do pisania. To miejsce, które opowiada historię firmy Montblanc od czasów jej założenia do dziś, historię kobiet i mężczyzn tworzących instrumenty piśmiennicze Montblanc oraz historię tych, którzy używają ich, aby odcisnąć swój ślad na ludzkości").

Czyli nowomowa marketingowa :)

Strona www tegoż muzeum: https://www.montblanc.com/en-us/discover/montblanc-haus

Zajawka też na kanale YT: https://www.youtube.com/hashtag/montblanchaus

Ktoś planuje odwiedzić? :)

Link to comment
Share on other sites

Ciekaw jestem wrażeń osób, które by tam były - a i sam bym przy jakiejś okazji się chętnie wybrał. MB kreuje to na taką "świątynię pisania"... to oczywiście marketingowa nowomowa, ale patrząc na zdjęcia i filmiki - budynek robi wrażenie, zbudowany z rozmachem. Rzekomo pokazują tam też wiele historycznych przyrządów piśmienniczych, a do tego można przetestować różne stalówki MB. Słowem - może być ciekawie dla nas, pióromaniaków :)

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie stylistyka budynku kompletnie rozjeżdża się ze stylistyką ich piór. 90% modeli wszystkich wyprodukowanych Montblanców reprezentuje sztywny, klasyczny wygląd, specyficzny dla niemieckich piór. Z kolei w budynku i wewnętrznej jego aranżacji nic z tego nie widać, jest wręcz odwrotnie. Nowoczesny budynek podążający za aktualnymi trendami. Nie znam się na architekturze więc trochę nie wiem jak to opisać. Liczę, że rozumiecie o co chodzi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...