Skocz do zawartości

ŚLADY ATRAMENTU NA TŁOCZKU


Polecane posty

Witam,

Proszę o poradę. Dotyczy pióra Waterman Expert GT. Na tłoczku pióra pojawiają się ślady atramentu. Próbowałem różnych sposobów. Wymieniałem tłoczek. Dociskałem mocniej tłoczek. Nawet wymieniłem część przednią i problem jest cały czas. Tłoczek na pewno jest sprawny.Jedyna nieprawidłowość jaką zauważyłem w swoim piórze- na końcu korpusu jest taki odkręcany element i jest na nim rysa pęknięcia po upadku pióra - jest mała nieszczelność ale czy to może mieć wpływ??

Proszę o poradę jak rozwiązać problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu pojawiają się te ślady? Czy chodzi o to, że jak przesuniesz tłoczek w dół, to on nie zbiera atramentu i na ściance zostaje atrament?

Z kolei jeśli atrament pojawia się przy wylocie z konwertera (tam gdzie jest wkładany do pióra), to wydaje mi się że ta "nieszczelność" o której piszesz nie może tego powodować, bo korpus nie ma wpływu na działanie pióra. Z drugiej strony - jeśli problem występuje na różnych częściach przednich i różnych konwerterach, to jest to dość nietypowe. 

Przy zmianie części przedniej zmieniałeś stalówkę? Nie wiem jak to wejście na nabój jest rozwiązane, ale może jest uszkodzona ta "rurka" spływaka, która wchodzi do tego trzpienia, na który zakłada się nabój. Wyszczerbienie w tym miejscu mogłoby powodować drobny przeciek.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jak napełnię pióro to wszystko jest ok. Potem odkręcam pióro np za 2 dni a tłoczek jest "umazany" atramentem od zewnątrz. Wytrę atrament zaglądam za jakiś czas i to samo. Też myślałem o tej rurce spływaka ale zmieniłem część przednią i jest to samo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego pióra nie mam, ale z tym problemem spotkałem się w innym. To był przeźroczysty demonstrator i mogłem obserwować jak szczeliną atrament wędruje kapilarnie do środka pióra. Powód? Banalny, słabo (nieszczelnie) wkręciłem tzw. unit stalówki w sekcję. Ale ty, jak rozumiem już wymieniłeś sekcję:

3 godziny temu, voyt35 napisał:

Też myślałem o tej rurce spływaka ale zmieniłem część przednią i jest to samo 

W necie znalazłem, że stalówkę wymienia się  razem z całą sekcją:

pol_pm_Stalowka-Piora-Waterman-Expert-Cz

Tak zrobiłeś? Dwie sekcje markowego pióra dwukrotnie pod rząd wadliwe, jest naprawdę mało prawdopodobne. Załóż standardowy nabój i cierpliwie przetestuj, potem wrócisz do tłoczków. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...