Skocz do zawartości

Iridium Point Germany - ciemnozielony


krupski

Polecane posty

Witam serdecznie.

Nie wiem, czy wypada, ale zaryzykuję. Pióro pewnie jakich wiele, poza napisem na stalówce "Iridium Point Germany" nie posiada żadnego innego oznakowania. Historia tego egzemplarza jest dość dziwna - pióro znalazłem w szufladzie w mojej byłej pracy po moim poprzedniku. Minęło już kilka lat i dopiero teraz postanowiłem je zreanimować, ponieważ było zaschnięte. Po kilkugodzinnym płukaniu wodą podjąłem próby pisania nim. Jest nieźle, ale myślę, że dopiero za jakiś czas pióro osiągnie pełną sprawność. A oto kilka zdjęć:

post-401-0-18825400-1343148474.jpg

post-401-0-96193100-1343148476.jpg

post-401-0-33002500-1343148479.jpg

post-401-0-49860300-1343148481.jpg

post-401-0-72559100-1343148483.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to zastanawiające. Obecnie chyba wszystkie chińskie produkty są oznaczane "Made in China", "Made in R.P.C". Tak zwane "chińskie pióra" z lat 80-tych również o ile pamiętam były opisane jako wyprodukowane w Chinach. Rozumiem, gdyby Chińczycy chcieli podrobić jakąś markę z Niemiec, np. o nazwie "Iridium Point", ale tutaj stało się coś dziwnego. W jakim celu powstała ta wymyślona marka? No i co na to sami Niemcy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te IPG mogą nawet nieźle pisać. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy tak ich nie cierpią.

Może dlatego że często stają się synonimem nienajlepszej jakości podróbek, ale fakt, że jak się trafi na dobry egzemplarz to naprawdę nie ma na co narzekać ;)

Edytowano przez an-j
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to zastanawiające. Obecnie chyba wszystkie chińskie produkty są oznaczane "Made in China", "Made in R.P.C". Tak zwane "chińskie pióra" z lat 80-tych również o ile pamiętam były opisane jako wyprodukowane w Chinach. Rozumiem, gdyby Chińczycy chcieli podrobić jakąś markę z Niemiec, np. o nazwie "Iridium Point", ale tutaj stało się coś dziwnego. W jakim celu powstała ta wymyślona marka? No i co na to sami Niemcy :)

IP to nie marka pióra tylko bardziej już stalówki, kto produkował piórko, to dla mnie zagadka, troszkę mi zwieńczenie skuwki przypomina mojego oxforda, ale nie mam przy sobie żeby porównać... tylko klips też jakiś inny...

Edytowano przez an-j
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...