Skocz do zawartości

Visconti Van Gogh - czyszczenie


firewall

Polecane posty

Czy ktoś z Was rozbierał Visconti Van Gogha?

Potrzebuję rozebrać na części pierwsze ten moduł

GA10FP.jpg

aby wyciągnąć stalówkę i wyczyścić całość od środka.

Pióro do tej pory pisało cudownie, wręcz samo sunęło po papierze, do czasu zatankowania pewnego atramentu o niezwykłym kolorze, który niedawno pojawił się w sprzedaży.

Po moczeni, myciu w myjce ultradźwiękowej, nie mogę wrócić do stanu pierwotnego chciałbym ten moduł rozebrać nie uszkadzając go. Nie uśmiecha się mi kupować nowego modułu tylko dlatego że użyłem tegoż atramentu. Dla ułatwienia dodam, że przed napełnieniem przepłukałem pióro, gdyż wcześniej żona miała taki sam kłopot z tym atramentem, ale uznałem że po prostu napełniła pióro z marszu. Dlatego byłem ostrożny. Jak widać niewiele pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego typu unitach nie ma innego sposobu (a przynajmniej nie znam takiego), jak siłowe wyciągnięcie stalówki ze spływakiem. Teoretycznie można próbować wybić od "dupki" strony, ale nie radzę, ten trzpień, który wchodzi w rurkę u zwieńczenia tulei, jest dość delikatny. Czasem spływak ze stalówką bardzo mocno siedzą w tulei, nawet moczenie nie bardzo pomaga, trzeba po prostu użyć większej siły, ale z wyczuciem, żeby nie uszkodzić żeberek w spodniej części spływaka (jeśli solidne, to nie uszkodzisz; niektóre chińczyki mają bardzo delikatne, Jowo i Bock solidne, a to któryś z nich, jeśli się nie mylę, siedzi w Viscontim).

A zatem, mimo wszystko pomoczyłbym przez kilka(naście) minut w bardzo ciepłej wodzie (ale nie parzącej); jak woda przestygnie - wymienić na gorętszą. Wymocz tak z 10 minut. Następnie unit wkręć w sekcję, sekcję skręć z korpusem (bez konwertera), chwyć przez 3-4 razy zwinięty ręcznik papierowy kciukiem i wskazującym, wskazujący od spodu (gdzie są żeberka spływaka), kciukiem od góry, i mocno (ale z wyczuciem) ciągnij. Do skutku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...