Jump to content

Czy ktoś kupił w ostatnim czasie Parker Quink granatowy (blue-black)?


MichalF

Recommended Posts

Chciałbym sprawić sobie trochę Parkera Quink blue-black, ale z tego co czytam to Parker zmieniał go strasznie na przestrzeni lat i nie wiem na czym teraz stoi. Problematyczne jest również to, że kwestia papieru zmienia kompletnie jego właściwości (od ciemnego granatu aż po raczej jasny turkus). Jak to jest obecnie z tym atramentem? Ktoś próbował ostatnio może na Rhodii?

Zależy mi na tym, by był niebieski (w stronę nagłówka forum, a nie turkusu - choć nuta może się pojawić, byle nie dominowała zieleń) i cieniował - nie interesuje mnie w tym przypadku jedwabisty, jednolity atrament jak Pelikan 4001 blue-black czy Lamy.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry. Stosunkowo niedawno pozbyłem się buteleczki Parkera Quink blue-black ze względów na jego chimeryczne właściwości. Faktycznie zmieniał kolor, nawet po miesiącu i pełzł w kierunku metalicznej zieleni. Tym samym o granacie można było zapomnieć. A w kwestii formalnej to kupiłem go w papierniczym sklepiku w zeszłym roku. Dla mnie był nieprzewidywalny i popłynął do zlewu. (nie wiem czy to ekologiczne, ale mam to gdzieś ;) ). 
Słoneczka 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...