Skocz do zawartości

Czy ktoś kupił w ostatnim czasie Parker Quink granatowy (blue-black)?


MichalF

Polecane posty

Chciałbym sprawić sobie trochę Parkera Quink blue-black, ale z tego co czytam to Parker zmieniał go strasznie na przestrzeni lat i nie wiem na czym teraz stoi. Problematyczne jest również to, że kwestia papieru zmienia kompletnie jego właściwości (od ciemnego granatu aż po raczej jasny turkus). Jak to jest obecnie z tym atramentem? Ktoś próbował ostatnio może na Rhodii?

Zależy mi na tym, by był niebieski (w stronę nagłówka forum, a nie turkusu - choć nuta może się pojawić, byle nie dominowała zieleń) i cieniował - nie interesuje mnie w tym przypadku jedwabisty, jednolity atrament jak Pelikan 4001 blue-black czy Lamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Stosunkowo niedawno pozbyłem się buteleczki Parkera Quink blue-black ze względów na jego chimeryczne właściwości. Faktycznie zmieniał kolor, nawet po miesiącu i pełzł w kierunku metalicznej zieleni. Tym samym o granacie można było zapomnieć. A w kwestii formalnej to kupiłem go w papierniczym sklepiku w zeszłym roku. Dla mnie był nieprzewidywalny i popłynął do zlewu. (nie wiem czy to ekologiczne, ale mam to gdzieś ;) ). 
Słoneczka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...