Skocz do zawartości

Stalówki do pióra Cross Wanderlust


mraugorzata

Polecane posty

Nie jestem przekonana, czy to odpowiednie miejsce na ten temat, ale jakby co to proszę o przeniesienie :)

Odmieniła mi się chyba moja miłość do stalówek w rozmiarze M, skutkiem czego zastanawiam się nad wymianą stalówki w piórze Cross Wanderlust na rozmiar F. Problem polega na tym, że jak patrzę w internecie, to są do kupienia tylko całe części przednie do serii Townsend i Peerles, natomiast nigdzie nie widzę do innych serii, w tym wspomnianego Wanderlust. Natknęliście się kiedyś na nie lub wiecie gdzie szukać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trevor napisał:

Zwróć się z zapytaniem do naszego forumowego Kolegi Kalixt , z pewnością nie odmówi pomocy....to bardzo kompetentna osoba jeśli tyczy marki piór, o które pytasz.

 

Dzięki!

Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy jest to do ogarnięcia samemu, bez serwisu. Dzisiaj płukałam to pióro i wygląda na to, że stalówka i spływak dosyć mocno siedzą w sekcji i raczej nie da się samemu tego wykręcić. Przyznam, że troche też się boje sama cudować ;) Co innego Pilot MR, który kosztował niecała 1/3 tego i wyszedł lekko, a co innego to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem żadnego Crossa, zatem moja wiedza dot. tej marki jest mniej niż znikoma. Jeśli nie masz doświadczenia w rzeczonym przez Ciebie "cudowaniu", to oczywiście odradzam....można jedynie pogorszyć sytuację .

Próbowałaś kontaktować się z Kalixt ?

Ponadto, istnieje jeszcze alternatywa pomocy u Pendoctora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napisałam, do dzisiaj jeszcze robiłam rekonesans na własną rękę i dalej wiem tyle, co wczoraj.

Co do cudowania to miałam na myśli to, że w Kaweco czy w Pilocie z rozkręceniem tego idzie dosyć łatwo, wystarczyło naprawdę delikatnie poruszać i wyjmowało się z sekcji spływak ze stalówką. W Crossie, przy takim samym użyciu siły (czyli minimalnym) nawet nie drgnęło, mocniej nie mam zamiaru.

Co do Pendoctora to najpierw próbuję ustalić, czy w ogóle da się taką część zamówić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...