Skocz do zawartości

Ciemny, dobrze cieniujący turkus


tom_ek

Polecane posty

za zielony, za błękitny, za jasny - czy na pewno chodzi o turkus?😃

Mam Montegrappę Turquoise, którego to kolor atramentu uważam za zdecydowany. Jak zwykle pewnie to kwestia ilości podawanego atramentu i wchłaniania przez papier. Cieniowanie jest, ale czy będzie dla Ciebie zadowalające tego to już nie wiem. Na pewno zieleni nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem był uprzedzić, że wybredny (czytaj: bardzo marudny) jestem ;)

Oba Pelikany oraz KWZ (nie IG, lecz standardowy) - to dla mnie błękit, zdecydowanie niebieski, zieleni nie dostrzegam. I jednak jasne. Oto, co wyrzuca mi Google:

5765162100_1598206885.jpg

 

9950859500_1598206909.jpg

 

6497512800_1598206912.jpg

 

 

Mnie zaś chodzi o ciemniejsze i z wyraźniejszą zielenią, lecz nie dominującą (niebieski podszyty zielenią, nie odwrotnie):

3405012500_1598207036.jpg

- ten świetnie cieniuje, ale właśnie, więcej w nim zieleni niż niebieskiego. Poza tym u Noodlersa co partia to inny kolor...

 

2066384200_1598207043.jpg

RO najbardziej mi odpowiada, cieniuje przyzwoicie, w moich piórach jest ciemny - tyle że nietani i w Polsce niełatwo kupić.

I właśnie mi przyszło do głowy, że może Diamine Eau de Nile będzie odpowiedni. To znany i polecany atrament, nie wiem jednak, jak cieniuje.

 

2 godziny temu, Trevor napisał:

Cóż.....potwierdza się reguła, że panowie rozróżniają tylko cztery kolory (nie napiszę jakie, ponieważ mógłbym zostać sromotnie przez admina ukarany).

Tomku, poproś może Koleżanki forumowe o pomoc (?)

Spytałem żonę, co to za kolor - turkusowy. Odpowiedziała, że niebieski, ale od razu dodała, że strzelała. Żona nie odróżnia też koperku od pietruszki, wychodzi więc na to, że u mnie w domu to Ona nosi spodnie ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny? Bo trochę tego jest ;)

Najbardziej wpadł mi w oko właśnie Arctic Blue, tyle że za shimmerami nie przepadam. Ale masz rację, można nie wstrząsać i cieszyć się atramentem bez brokatu.

A zatem:

  • Diamine Arctic Blue
  • KWZ Wspomnienie znad Bałtyku
  • KWZ Spacer nad Wisłą (jeśli masz)
  • KWZ Turquoise (standardowy, nie IG)
  • Monteverde Capri Blue
  • J.Herbin Vert Olive
  • Standardgraph Reed Green (miałem kiedyś, wydał mi się za jasny i sprzedałem, ale tak samo miałem kiedyś z R&K Alt Goldgrun, a teraz to moja ulubiona zieleń)
  • Monteverde Ocean Noir (ale nie wysyłaj, jeśli bardzo podobny do któregoś z wymienionych: D. Majestic Blue, D. Sargasso Sea, PR Supershow Blue, PR Electric DC Blue)

Dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są. Ogarnę do końca tygodnia.

Ocean Noir najbliżej jest KWZ Azure 5, inny niż PR SSB, tych Diamine nie znam bo nie gustuje w ciemnych Blue innych niż Visconti, Capri Blue --> KWZ Azure 3 lecz mają tą zaletę, że się nie mażą jak KWZ-y

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dorzucę jeszcze swoje 3 grosze :)

Generalnie takie ciemne turkusy nie cieniują jakoś bardzo specjalnie... Jak zależy ci na cieniowaniu, to najlepiej zawsze sobie radzą Roberty Ostery, przynajmniej moim zdaniem. W tych kolorach polecam Tranquility i Deep Sea

Eau de Nil ma inny kolor - jest bardziej szarawy niż zielony. Z Diamine za to blisko będzie Aurora Borealis i też całkiem nieźle cieniuje.

Możesz się jeszcze przyjrzeć KWZ Turkusowi galusowemu (zmienia kolor od jasnego turkusu to takiego właśnie ciemniejszego), Colorverse Morning Star, Krishnie Elegant Teal i Hypercolors Nb

Możesz przejrzeć porównania w moich recenzjach turkusowych atramentów - często tam porównuję do Emerald, Noodler's też się zdarza

https://bystalowka.wordpress.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martixx, wielkie dzięki za polecenia, dopisałem parę atramentów do listy, co widząc, mój portfel westchnął ;) Ale mam jeszcze pytania, może w punktach.

1) Czy w Aurora Borealis zielony nie dominuje aby nad niebieskim?

2) Który z tych Osterów ma więcej niebieskiego? Bo internety różne zdjęcia mi podsuwają (zresztą Ostery, moim zdaniem, należą do atramentów, których barwę najtrudniej oddać na zdjęciu, dlatego na tej marce parę razy się zawiodłem - oczekiwałem, na podstawie internetów, czego innego).

3) Jak się ma do tych dwóch Osterów jeszcze inny, R.O. Aqua?

4) Lubię Krishny, ale z ich dostępnością w Europie różnie bywa... Masz może Hallowen Orange? Zamówiłem ostatnio dwie flaszeczki, nie zawiodę się?

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom_ek Więc tak:

1. W Aurora Borealis, Tranquility, Deep Sea i Elegant Teal raczej dominuje zielony, ale są mniej zielone niż Noodler's Turquoise czy mój Private Reserve Blue Suede. Są ciut bardziej zielone od Emerald Of Chivor, ale generalnie są blisko. Powiedziałabym, że Aurora to taki mniej nasycony Deep Sea.

2. Z Robertów powiedziałabym że Deep Sea jest bardziej zielony, ale nie dużo. Tranquility jest jego jakby bardziej żywą i trochę jaśniejszą wersją. 

3. Aqua jest zdecydowanie bardziej niebieski od Tranquility i Deep Sea, ale bardziej zielony niż Fire & Ice. Miałam dawno temu próbkę i pamiętam, że kolor bardzo mi się podobał, ale łatwo się rozmazywał. Nie pamiętam już czy bardziej niż inne takie niebieskie, miałam wtedy mniejsze porównanie. 

4. Niestety nie mam i nigdy nie widziałam tej Krishny, ale bardzo lubię te ich ostatnie, standardowe atramenty. 

Te zielononiebieskie atramenty są najgorsze do fotografowania, zawsze się wkurzam, bo nie mogę dobrze złapać koloru. Dlatego najlepiej porównywać je do tych które widziało się na żywo ;) Różnice na zdjęciu zazwyczaj widać. Cyknęłam jeszcze taką zbiorową fotkę, wyszła nie najgorzej 

https://imgur.com/aN04jGy

Btw ten kleks na moim avatarze to właśnie RO Aqua ;)

Edytowano przez Martixx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...