Jump to content

Platinum Procyon

Guest

Recommended Posts

Cześć, czy ktoś może posiada /posiadał (niepotrzebne skreślić proszę) Procyona i może się wypowiedzieć w kwestii powłoki lakierniczej w tym modelu? Mam zamiar je sobie sprawić, ale tu i tam słyszę zdania, że to pióro nie jest malowane jak np. Plaisir - anodowane, tylko proszkowo. Dziękuję za każdą odpowiedź.

Dnia 25.04.2020 o 12:47, Alfi napisał:

mam jedną paskudnie wyglądającą rysę

Powiem, że to mało przekonujący argument. Bo może prowadzić do błędnych wniosków. mnie chodziło o to czy powierzchnia trzyma się kupy, nie odpryskuje. Natomiast zarysować to można każde pióro, nawet Kaweco Steel, które w sumie jest z litej stali zrobione. Ale ten fakt nie świadczy o słabości powierzchni, tylko o zupełnie czymś innym.

Mechanik, zrobiłem eksperyment. Zarysowałem swoje metalowe pióra szpilką, starałem się używać podobnej siły. na każdym zrobiłem trzy rysy. Efekt jest taki że na Lamy Al_star prawie nic nie widać, trzeba wziąć lupę żeby zobaczyć odrobinę gołej blachy na jednej rysie. Platinum Procyon i Sheaffer VFM jest podobnie, na całej długości rys wyraźnie widać gołą blachę.

Edited by Alfi

8 godzin temu, Alfi napisał:

Zarysowałem swoje metalowe pióra szpilką

8 godzin temu, Alfi napisał:

na całej długości rys wyraźnie widać gołą blachę

Ty to wariat jesteś ;), doceniam jednak poświęcenie dla dobra pióromaniactwa (piórowariactwa).

Poświęcenie lub profanacja, zależy od punktu widzenia. Ciekawość mnie zżerała.Jak będę miał Pelikana M800, to będę je trzymał w oddzielnej przegródce piórnika, żeby się nie porysowało.

Edited by Alfi