Skocz do zawartości

Nauczyć się pisać....


PaJaC

Polecane posty

Kochani !

 

Wolne daje się we znaki i postanowiłem, że nauczę się pisać drugą ręką ! (W moim przypadku prawą😁) Jako, że NIGDY nie pisałem prawą chciałem prosić Was o pomoc. Czy wie ktoś gdzie dorwę arkusze z pismami do wyboru, ale tak żeby były napisane już pierwsze litery dla wzoru, ewentualnie jasne szlaczki do poprawienia piórem? 

 

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc ! 🖐️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne źródełko :clap1:  DZIĘKI :thumbup:

W Polsce też mamy znakomitych kaligrafów, wtajemniczenie jest możliwe przez warsztaty, pełne materiały są płatne. Ja najbardziej sobie cenię pokazy pani Ewy Landowskiej, łatwo znaleźć w necie, tutaj jeden z jej znakomitych pokazów:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiU8veVtPDoAhXskosKHTIoBEQQtwIwAHoECAcQLw&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dav1Yk0cQnUQ&usg=AOvVaw3DXS1Surn5tu1yPGRNoSA6

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej! 

Dnia 17.04.2020 o 18:48, MarcinEck napisał:

Fantastyczne !

Pewnie uszczęśliwisz niejednego miłośnika kaligrafii !

Tak, podane źródło wygląda naprawdę świetnie 💕

Z polskich pozycji to również polecam książki Ewy Landowskiej. Jakiś czas temu pojawił się również zeszyt ćwiczeń do Copperplate Script, który jest świetnym uzupełnieniem podręcznika. Jeśli chodzi o kroje opisane w podręcznikach p. Ewy to są uncjała, italika i minuskuła karolińska, oraz wspomniany Copperplate. 

Trochę poradników można znaleźć na blogu 'się rysuje', można tam też dostać kurs pisma 'print'.

Postaram się przejrzeć jeszcze swoje zasoby, pewnie znajdę więcej treści wartych polecenia. 

Do obserwowanych warto dodać Barbarę Galińską, Caligrafather, Aga.Pisze i koniecznie Muzeum Kaligrafii :)

Edytowano przez Magda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...