Jump to content

Waterman Exception wyciek


Sagan

Recommended Posts

     Witam serdecznie stało się i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Niestety moja wiedza na ten temat zbyt mała dlatego liczę na pomoc. Mianowicie moje pióro po kąpiel w letniej wodzie z kropla płyn niestety zaczęło lekko przeciekać. Dziej się to przy tuleji. Nie wiem czy to miejsc jest klejone, uszczelnione origiem czy połączenie jest w tym miejscu gwintowane czy na wcisk. Może można to jakoś rozebrać i uszczelnić jakimś klejem np.szelakowym bądź innym. Wydaje mi się, że to to nie jest pęknięcie pióro nie spadło, niestety jest już po gwarancji. Miejsce wycieku na zdjęciu wskazałem śrubokrętem. Dzięki wielkie z góry za podpowiedzi. Pozdrawiam 

received_1085474735161914.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Nie spotkałem się z tym piórem, ale na chłopski rozum. Zdjęcie jakie wstawiłeś pokazuje dość duże szczelinę przy łączeniu i jest ona nierówna. Nie wiem czy to jest wkręcane czy wciskane - nie ważne. Rozbierz, wyczyść, uszczelnij i złóż. Czym? Szelak, silikon lub coś podobnego. 

Link to comment
Share on other sites

Nie znam Watermanów, ale sekcję pomoczyłbym w gorącej wodzie, od czasu do czasu próbując wykręcić tę metalową część z sekcji lub wyciągnąć ją. Jeśli jest na szelaku, gorąca woda powinna go rozpuścić.

Jeśli ta metalowa część jest wkręcana - może pomóc silikon lub o-ring. Jeśli wciskana - szelak (tylko później płucz pióro w zimnej wodzie).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...