Skocz do zawartości

Waterman Hemisphere Delux-odkręca się sekcja


Pawel88

Polecane posty

Witam.Ostatnio pisząc wyżej wymienionym piórem zauważyłem, że następuje (nie zawsze) samoistne odkręcanie się sekcji od korpusu.Pióro zakupiłem dosłownie rok temu (zamówione 29.12.2018) w jednym ze znanych Warszawskich sklepów.Piórem piszę obecnie +/-2-3 razy w tygodniu, a wcześniej było rzadziej używane.Czy warto to reklamować w ramach gwarancji? Dodam jeszcze, że chyba gdzieś podziałem rachunek, ale w tym sklepie mam konto i tam jest informacja, że składałem zamówienie, a później status zmieniono na " odebrano".A piórem się nie bawiłem, że odkręcałem, zakręcałem, nigdy nie upadło na ziemię itp, itp.Zapraszam do dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć w czym tkwi problem. Faktem jest że ten model nie ma żadnego gumowego o-ringu i to czasem sprawia że pióro lubi samo się odkręcić. Ja bym po prostu go mocniej dokręcał. To Twój jedyny Hemisphere? Jak jesteś przyzwyczajony do piór np. Sailora gdzie trudniej odkręcić sekcję, to możesz takiego odczuwać taki dyskomfort.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych moich moich piórach zauważyłem to samo. Zbadałem sprawę i twierdze, że jest to zbyt luźne spasowanie gwintu (zdarza się to w piórach drogich i tanich) a ja zaliczam takie niedoróbki do wady fabrycznej /konstrukcyjnej. Wymiana nic nie pomoże, bo formy takie same😕 Gdy staje się to zbyt irytujące uszczelniam gwint paskiem miękkiej taśmy teflonowej właśnie takiej do uszczelniania rur😀 Gdy starannie zrobione, taśmy nie widać a jest zadziwiająco trwałe, zresztą pióra nie napełnia się aż tak często. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2019 o 20:32, Aventador13 napisał:

To Twój jedyny Hemisphere?

Mam jeszcze "starego", wyprodukowanego przed wrześniem 2001 roku.Mało nim pisze, ewentualnie tylko w domu, bo to pamiątka rodzinna.W tym modelu wszystko jest ok.Dokręce go mocniej i będę obserwował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...