Jump to content

Waterman Hemisphere Delux-odkręca się sekcja


Pawel88

Recommended Posts

Witam.Ostatnio pisząc wyżej wymienionym piórem zauważyłem, że następuje (nie zawsze) samoistne odkręcanie się sekcji od korpusu.Pióro zakupiłem dosłownie rok temu (zamówione 29.12.2018) w jednym ze znanych Warszawskich sklepów.Piórem piszę obecnie +/-2-3 razy w tygodniu, a wcześniej było rzadziej używane.Czy warto to reklamować w ramach gwarancji? Dodam jeszcze, że chyba gdzieś podziałem rachunek, ale w tym sklepie mam konto i tam jest informacja, że składałem zamówienie, a później status zmieniono na " odebrano".A piórem się nie bawiłem, że odkręcałem, zakręcałem, nigdy nie upadło na ziemię itp, itp.Zapraszam do dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Trudno powiedzieć w czym tkwi problem. Faktem jest że ten model nie ma żadnego gumowego o-ringu i to czasem sprawia że pióro lubi samo się odkręcić. Ja bym po prostu go mocniej dokręcał. To Twój jedyny Hemisphere? Jak jesteś przyzwyczajony do piór np. Sailora gdzie trudniej odkręcić sekcję, to możesz takiego odczuwać taki dyskomfort.

Link to comment
Share on other sites

W niektórych moich moich piórach zauważyłem to samo. Zbadałem sprawę i twierdze, że jest to zbyt luźne spasowanie gwintu (zdarza się to w piórach drogich i tanich) a ja zaliczam takie niedoróbki do wady fabrycznej /konstrukcyjnej. Wymiana nic nie pomoże, bo formy takie same😕 Gdy staje się to zbyt irytujące uszczelniam gwint paskiem miękkiej taśmy teflonowej właśnie takiej do uszczelniania rur😀 Gdy starannie zrobione, taśmy nie widać a jest zadziwiająco trwałe, zresztą pióra nie napełnia się aż tak często. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.12.2019 o 20:32, Aventador13 napisał:

To Twój jedyny Hemisphere?

Mam jeszcze "starego", wyprodukowanego przed wrześniem 2001 roku.Mało nim pisze, ewentualnie tylko w domu, bo to pamiątka rodzinna.W tym modelu wszystko jest ok.Dokręce go mocniej i będę obserwował.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...