Skocz do zawartości

Atrament do Pelikana


TomaszSz

Polecane posty

Napiszę ogólnie, na pewno nie zaszkodzą atramenty popularne zawierające barwnik lub pigment. W swoich piórach tłokowych staram się nie używać atramentów z brokatem, galusowo-żelazowych czy innych mniej znanych wynalazków. To tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@Janmax dzięki za info. Co prawda niebieskość nie jest aktualnie w kręgu moich barw (dziś obowiązują głownie zielenie), jednakowoż w bliżej nieokreślonej przyszłości... kto wie.

Z Parkerami nie mam szczególnego doświadczenia, natomiast KWZ, Edelstein i Iroshizuku nie sprawiają mi zawodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo "prawie"? Pytam bo swego czasu, dawno temu,  turkusy bodajże Watermana (nie pamiętam niestety, a może Parkera?) towarzyszyły mi na równi z zieleniami. Może czas byłoby wrócić do historycznych barw.

No i oczywiście jak się rzeczony Pelikan niebieski zachowuje w... Pelikanach? Z teorii i wspólnej marki wynikałoby, że nie powinno być kłopotów jednakowoż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze, wygląda bardzo podobnie do turkusowego Pelikana 4001, odcień był tylko trochę bardziej niebieski. W przypadku moich testów, okazało się, że Pelikan Stola III lepiej się sprawował z Kaweco niż z Pelikanem. Na pewno nie polecam Pelikana 4001 blue-black, bo to padaka jakich mało, czerwony nawet OK, ale robi wykwity na stalówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel. napisał:

 Na pewno nie polecam Pelikana 4001 blue-black, bo to padaka jakich mało 

Niewątpliwie to specjalita dla koneserów, tak jak "śledzie z beczki":P , ale tu na forum czytałem zachwyty nad jeszcze bardziej dziwnymi wynalazkami:blink:. Ten atrament ma nieprzewidywalny kolor który zależy od papieru i pióra (mokre/suche) ale jest porządny i trwały, prawdopodobnie ma żelazową bazę:thumbup:  Polecam wypróbować...;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 15.01.2019 o 14:09, MarcinEck napisał:

Ja bym proponował po prostu atrament Pelikan. Albo zwyczajny 4001 albo Edelstein, jak chcesz 'na bogato" 😉

Tylko 4001 czerwonego nie polecam, bo lubi robić kalafiory na stalówce... Ale czerwone atramenty często tak mają...

Co do czerwonego to polecam Montblanc Corn Poppy Red - Jak wszystkie standardowe atramenty MB charakteryzują się zerową agresywnością (moim zdaniem nawet aż za bradzo), wysoką ceną i pięknym opakowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wielebny napisał:

Co do czerwonego to polecam Montblanc Corn Poppy Red - Jak wszystkie standardowe atramenty MB charakteryzują się zerową agresywnością (moim zdaniem nawet aż za bradzo), wysoką ceną i pięknym opakowaniem.

Mam Poppy Red, jest piękny!

W uzupełnieniu wypowiedzi przedmówcy dodam, że cena jest wysoka też za bardzo

Ale teraz to już chyba go w handlu nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie z Japonii wychodzi około 20-25 dolarów amerykańskich co daje dużo niższą cenę niż w Europie. Z tańszych atramentów można zwrócić uwagę na Graf von Faber-Castell Hazelnut Brown - 100 zł ale butelka jest większa (75ml). Warty uwagi jest też Pelikan Edelstein Smoky Quartz, lub w najtańszych - Pelikan 4001 Brilliant Brown.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...