Jump to content

Kultowe pióra


Wojtek

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kolega MarcinEck użył skrótu myślowego :thumbup: dobrze wie jak jest z klonami Hero ;) Ogólnie Hero 616 jest wzorowany na P51 a seria Hero 3xx na P61. Były jeszcze wcześniejsze serie 2xx które były taką mieszaniną trochę P51 i P61. Dołączając do tej "zbieraniny" jeszcze Zenithy 1 i 2 mamy takie nasze PRL-owskie, kultowe pióra wzorowane na P51/P61 :)

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Pawel. napisał:

Hero 330, chyba najbardziej znane w Polsce :D

Zdecydowanie kultowe i dla mnie. Mój dziadek, który jako organista prowadził również kancelarię parafialną ma całą baterię tych piór (nie tylko tych, ale tych jest najwięcej). :) Więc dla mnie jest to swego rodzaju wspomnienie  dzieciństwa.

 

Edited by Szymon
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Wojtek napisał:

Co powiecie na taką propozycję? 

Brakuje Hero :)

3 godziny temu, Wojtek napisał:

6/ Lamy 2000 

Wydaje mi się, że Safari jest chyba o wiele popularniejsze i więcej osób ma wspomnienia z nim związane.

3 godziny temu, Wojtek napisał:

7/ Waterman (no właśnie, który?)

Tutaj chyba by najlepiej pasował Hémisphère.

Link to comment
Share on other sites

@Bartosz_T Dobre :D Z Watermanem jest faktycznie drobny problem bo ogólnie cała firma(marka)jest uznawana za kultową ale można do listy dołączyć legendarne modele lub jeden z nich, Waterman 100 Year Pen a na Hemisphere przyjdzie jeszcze czas ;) choć już jest często wymieniany jako kolejny kandydat. Dla mnie osobiście ta "kultowość" stwarza problem, jakoś automatycznie kojarzy mi się tylko ze starymi piórami, dzisiejsze pióra nie widzę  w tym zacnym gronie. Mam wrażenie że dzisiejsze pióra nie robi się już po to by stały się kultowe. Ale wśród nich pewnie za kilka kolejnych lat wyłoni się następne "pokolenie" które być może będzie aspirować do miana kultowych.

Link to comment
Share on other sites

Chciał bym w to wierzyć, jednak dzisiaj samo pisanie piórem wiecznym to jest kultowość. W dzisiejszych czasach... piszę sobie dyskretnym Hero 330 mojej Mamy a kolego z ławki: "Czy to pióro?": ;)  Chyba muszę zainwestować w Caplessa (chociaż, wydaje mi się. że pióro z "dużym" flexem uratowało mi rok na studiach) ;) 

Edited by Bartosz_T
Link to comment
Share on other sites

@Bartosz_T I w tej kwestii mam dokładnie takie same spostrzeżenia, nawet nie wiem jak to określić, totalna znieczulica. Czasami mam wrażenie jakbym był jakimś eksponatem muzealnym gdy wyciągnę pióro. Zaskakują mnie reakcje ludzi i to ludzi wykształconych, środowisko związane ze szkolnictwem a tu szok "Michał piszę piórem, ale numer". Cholewka wychodzi na to że faktycznie samo posiadanie, używanie pióra to już "kult, kultowość" ;)

Link to comment
Share on other sites

Po prostu obecnie ludzie piszą tym co mają pod ręką a nie wiedzą, co to jest pióro wieczne... Współczuję :😁 Ja tam nie żałuję - od matury piszę piórem i nigdy nie miałem bólu nadgarstka pomimo wielu godzin przepisywania slajdów. Na uczelni co roku któryś z wykładowców (1) miał pióro wieczne, obecnie nie ma, dodatkowo kolega z roku piszący piórem mi odpadł więc obecnie jestem rodzynkiem 😎

PS. rysunki techniczne na zaliczenie przedmiotu poprawiałem ludziom osobiście piórem z Pelikan 4001 Brilliant Back, gdyż kolorem nie różnił się od druków ;) 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Pawel. napisał:

W zeszłym semestrze na zajęciach tylko jeden student u mnie pisał piórem, obecnie chyba nikt nie pisze.

U mnie dziś na pierwszym roku jeden wyjął Watermana, innemu rok starszemu, zaszczepiłem piórozę i zakupi coś na dobry początek:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...