Jump to content

sady

Użytkownicy
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

241 profile views

sady's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Drodzy forumowicze. Buduje mi się zbiór piór, na które patrzę z wielką atencją. Dopowiedzieliście mi piórach, o których nie wiedziałem. Nie będę ich komentował, bo to prywatna sprawa, ale dziękuję za podpowiedzi. Oczywiście można pisać całe życie jednym piórem i będzie dobrze, albo zapaść się w obłęd kupowania coraz to innych przedmiotów. Jeden z kolegów spytał o zakres ceny. Myślę, że w miejscu, w którym jestem (duchowo) nie zapłaciłbym bym więcej niż 3 tys. Gdybym bardzo chciał to i więcej, ale wydaje mi się, że dla mnie jest to po prostu przedmiot użytkowy, a nie lokowanie kapitału. Ma pisać. A jak sprawia radość oczom to super. Jak wpisuje się w ogólny odbiór rzeczywistości, która potrafi być prosta, piękna i wysublimowania to jeszcze lepiej. Bardzo dziękuję za włączenie się w podpowiedzi.
 2. Ten biżuteryjny element dla mnie osobiście zbytnio upiększą, w kobiecą stronę, projekt tego pióra. Jeśli można by nabywać to pióro i mieć wybór w postaci pina stalowego, tytanowego, wykonanego z czystego srebra, czarnego dębu, krzemienia pasiastego itd. to byłoby znakomicie.
 3. Forum działa.. Dopisuję do swojej listy: Faber Castell Neo Slim czarne, Kaco Edge, Kaweco DIA bo z lekkim przedwojennym sznytem się kojarzy, kosmita Pelikan th.ink, Kaweco Al Sport Night Edition jak najbardziej, no i Zero Trilogy bardzo na tak.
 4. jak ta "banda" się zwie? (bo sfotografuję swój czarny wzmak lampowy na białym tle i też nic nie zauważysz:-)
 5. to co z tymi piórami nowoczesnymi i szalenie prostymi w wyglądzie? coś podpowiesz?
 6. Franek - będę podejrzliwy czytając Twoje posty.. bo emitują promieniowanie😜
 7. Przymiotniki można mnożyć, ale bez przesady - nowoczesne tak, trochę dziwaczne też podchodzą pod "designerskie":-)
 8. Mam spore związki z Japonią, ale nie - nie podoba mi się.
 9. Początkujący, z gorączką piórozy (po części Wasza wina😁) chce podpytać o pióra proste, designerskie, minimalistyczne. Chciałbym poznać, na razie platonicznie, pióra dalekie od złoceń, grubości cygar, itd. Mam dość jasno określony gust. Czy do mojej mini listy moglibyście dopisać pióra, o których nie mam pojęcia, że istnieją? -Ensso Piuma Minimal Titanium-za cygarowate i kolega @tsulej narzekał na wykonanie -Namitsu Nova Al..zakręcone ma wygląd super, ciut gorzej po otwarciu, bo grubnie w oczach -MoMa Muji –no, no, niby cienkie, ołówkowate, ale minimalizm pełną gębą. Jeden rodzaj stalówki trochę zniechęca. -Wancher – podobno loteria z jakością -Lamy 2000 – całkiem całkiem, choć schowana stalówka.. - Parker 25 mimo, że vintage to coś ma w sobie.. -Rotring 600 – podoba mi się, nic więcej o nim nie wiem -Lamy Aion –pięknie proste, nieco za „ładne” -Lamy Logo – nie jest źle - Lamy Dialog 3 – musiałbym wziąć do ręki. Interesujące. -Lamy cp 1 – np. czarne fajnie wygląda -Faber-Castell Basic Black Carbon – jak skuwka leży daleko to jest już dobrze - Kosmos z Kickstartera, o którym podpytuję na forum, wizualnie bardzo na tak Lubię też Safari i Kaweco sport za brak zadęcia (Kaweco pisze z M fajnie, mogłoby mniej się pocić na stalówce, Lamy ciut drapie, ale bez przesady). Oprócz wyglądu powinno też gładko sunąć po papierze, bo wygląd to nie wszystko. Serdeczności Marek
 10. Świetnie wygląda. Proponuję na początek zmienić tło-czarne na czarnym wygląda super, ale..
 11. Szanowni koledzy starsi stażem, wiedzą i praktyką "piórniczą"... chciałem dowiedzieć się co sądzicie o piórze, które szalenie mi się podoba. (wyższość świąt jednych nad drugimi, czarnymi krukami nad mailem, magnesem nad gwintem nie powinno być treścią wpisów). Jestem pedagogiem...
 12. Dzień dobry Bardzo podoba mi się wizualnie pióro wykluwające się na Kickstarterze. https://www.indiegogo.com/projects/kosmos-ink-magnetic-fountain-pen#/ Podpowiedzcie nowicjuszowi czy dobrze myśli, że ta stalówką Bocka będzie OK?
×
×
 • Create New...