Skocz do zawartości

Grubość linii


Polecane posty

Dnia 7.05.2017 o 18:15, Kowal1623 napisał:

Ło Vermis zaszalałeś! Dzięki! Świetne porównanie.

Również dziękuję za uznanie. :)

Chciałem zrobić większy test, ale chińskie mają takie same stalówki, więc nie ma to sensu.
599[F] = Y6[F] = 250[F]
599[M] = 699 = Baoer 79

JPKEoKV.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paulo napisał:

Kawał dobrej roboty. W jaki sposób dokonałeś pomiaru? Zwykłą suwmiarką?

Mój autorski sposób.
Kratka ma dokładnie 5 mm licząc od środka do środka nadrukowanej linii. Zrobiłem zdjęcie, powiększyłem na cały ekran i zmierzyłem linijką (taką metalową z podziałką co 0,5 mm) na ekranie wymiar kratki i linii naniesionej piórem. Tak, przykładałem linijkę do ekranu. :P Potem przeliczyłem proporcję i wyszło.
Jak np. kratka miała 14 cm na ekranie, a linia pióra 2,2cm, to wystarczyło zrobić 5mm/14cm*2,2cm i wychodzi 0,79mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kleks napisał:

Ja bym zrobił inaczej. Wyciąłbym nożyczkami te linie, a później zmierzył mikrometrem. Dokładniej by było :roflmho::roflmho:

Dokładniej, gdybyś wyciął je dokładnie :D Sposób vermisa jest najpewniejszy i obarczony najmniejszym błędem. Chodzi oczywiście o sposoby stricte "domowe" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart polega na tym, że gdybym się nie przyznał do tych chałupniczych metod, to byście sobie wyobrażali niewiadomo co. B)
Właśnie odkryłem, że mogę też mierzyć w Photoshopie, więc już nie muszę linijką. Efekt będzie oczywiście tak samo dokładny, ale dla mnie dużo łatwiej.

Na tę chwilę nie mam więcej modeli, więc gdyby ktoś chciał określić kaliber swoich stalówek, to można mi podesłać w kopercie taką karteczkę. Mam obiektyw macro i lustrzankę, które spokojnie dają radę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...