Skocz do zawartości

Semafor

Użytkownicy
  • Ilość treści

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Profile Information

  • Płeć
    Male

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Semafor's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. Mój post raczej Ci nie pomoże a tylko zdezorientuje. W mojej kolekcji jak narazie mam prawie same Parkery, Sonnet i dwa Jottery oraz Hero. Z tych piór najbardziej zasycha mi Hero. Sonnet piszę codziennie lub prawie codziennie i nie miałem problemu z rozpisywaniem. A mam nie uszczelnioną skuwkę które jest jak gwizdek. Pierwsze pociągnięcie po nocy jest może trochę suche ale nie trzeba poprawiać. Z tego forum dowiedziałem się że Parkery nie trzymają jakości. Ale ja na żadne nie narzekam. Być może dlatego że zawsze trzymałem się tej marki, wiec nie mam porównania. W drodze do mnie jest Kaweco Classic Sport, z czasem chcę porównać pióra różnych firm bo może przyzwyczaiłem się do jakości Parkera. Ale wracając do Twojego problemu. Jednym Jotterem piszę też prawie codziennie i nie mam problemów z zasychaniem, drugi leży i używam go raz w tygodniu. Też nie mam z nim problemu z zaschnięciem. Być może jestem w czepku urodzony i Parkery mi się trafiają tego lepszego sortu. Pióra których używam prawie na codzień mam w piórniku który najczęściej jest w torbie/plecaku. Natomiast jednego jottera trzymam zawsze na biurku. Co do Hero to zasycha mi najszybciej ale jako jedyne moje pióro ma stalówkę EF. Być może to jest przyczyną. Jak przysychnie to zamiasta rozpisywać, delikatnie przekręcam (1/4 pełnego obrotu) konwerter trzymając stalówkę do dołu i już piszę dalej normalnie.
  2. Nie wyszukany kolor, raczej bardzo klasyczny. Ma piękny kolor przed zaschnięciem, po zaschnięciu jest tradycyjny granat.
  3. A co z atramentami pigmentowymi (tymi które nie są zmywalne wodą)? Też jestem początkujący i z tego co przeczytałem gdzieś w Internecie to że te pigmentowe są bardziej "niebezpieczne" w tym sensie że należy uważać aby nie zaschły bo pióro ciężko będzie doczyścić. I że przy takich atramentach dobrze jest przepłukać pióro raz na 2-3 tygodnie aby wypłukać resztki. Czy to prawda?
  4. Miał być jakiś japończyk Platinum Procyon lub Sailor ProGear Slim a wylądował Parker Sonnet Blue CT (F). Jak go zobaczyłem to nie mogłem się oprzeć. Na pióra z krainy kwitnącej wiśni jeszcze przyjdzie czas. Może trafi się jakaś okazja 🙂
  5. @Syrius @ArielN dzięki właśnie takiej informacji szukałem i nie znalazłem. @Klerk zaryzykuję 🙂. To bedzie mój pierwszy konwerter. Zawsze strzykawką napełniałem naboje. Chcę spróbować czegoś nowego. A Jinhao na pewno kiedyś też wypróbuje. Jak na razie testowałem Hero Black Forest i jestem bardzo zadowolony.
  6. Chcę dokupić do pióra konwerter/tłoczek Parkera Delux. Przeglądając oferty zauważyłem że konwertery Parkera są w dwóch wersjach standard i delux, ale delux jest jakby jeszcze dodatkowo w dwóch wersjach, z wyglądu jak na nie patrzyłem. Jeden na dole jest srebrny A drugi jest na dole czarny. Czy to jest jakaś różnica? Któryś jest lepszy lub gorszy?
  7. Dziękuję wszystkim za wyjaśnienie 🙂
  8. Czy stalówki wykonane z 18k złota faktycznie piszą inaczej bądź lepiej niż takie zwykłe stalowe? Czy to tylko chwyt marketingowy? Czy taki "zwykły" użytkownik pióra wyczuje różnicę?
  9. Witam, Forum obserwuję już od jakiegoś czasu i postanowiłem w końcu dołączyć. Piór miałem kilka głównie Parkera lub bez firmowe. Uwielbiam pisać ale z względu na mój zawód, piszę ręcznie bardzo mało. A przez dłuższy czas nie pisałem prawie wcale. Ale staram się to zmienić. Ostatnio dostałem pióro kulkowe i od nowa poczułem chęć do pisania piórem wiecznym. Mój przybornik to narazie komplet Parkera Jotter (ołówek, długopis, pióro kulkowe, pióro wieczne). Czytając Wasze wpisy postanowiłem że rozszerzę swój piórnik o nowe pióra jak i atramenty aby rozpocząć przygodę po świecie piór.
×
×
  • Utwórz nowe...