Skocz do zawartości

Jakie pióro do 250 zł?


Polecane posty

Witam. Poszukuję pióra do kwoty 250 zł. Moje wymagania co do niego to żeby nie było jakieś bardzo ciężkie,było w miarę wytrzymałe (fajtłapa ze mnie straszna) i jak by stalówka była semi-flex było by bosko. Pióra chce używać głównie w szkole i w domu. Proszę także o krótkie uzasadnienie czemu to pióro,gdyż jestem nowy i nie znam się na tym za bardzo (aktualnie używam jakiegoś pióra które znalazłem kiedyś w domu,całe plastikowe). Pióro dla mnie ma przede wszystkim gładko pisać,a kwestia wyglądu jest sprawą drugorzędną. Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc. Jeśli również ktoś posiada jakieś fajne pióro do sprzedaży jestem otwarty na propozycje  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman Hemisphere - wytrzymałe, nie do zdarcia

Coś od Faber Castella - ten sam powód

Może Lamy choć tego nigdy nie dotykałem i nie pisałem

Możesz poszukać budżetowych piót Sailora i Platinum

W sprawie flexa ci nie pomogę, ale na forum jest wiele hobby'stów tej kategorii.

Edytowano przez satur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman Hemisphere - trwałe, lekkie, wygodne.

Faber-Castell Ambition - ciekawy design, znakomita stalówka, z czasem może niestety dochodzić do wyrobienie się zatrzasku skuwki.

Lamy Al-Star - specyficzny design, którego kiedyś nio znosiłem. Niezawodne, dobrze wykonane pióro wieczne.

Lamy Studio - ciekawy design, trwałe, łatwa wymiana stalówek.

Kaweco Sport Classic / Skyline / Ice - tanie i dobre.

Sheaffer GC 100 - dobre pióro. Szału nie ma, ale w swojej klasie cenowej jest bardzo fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Zgadzam się z Arielem, że jeśli szukasz elastycznej stalówki warto zwrócić uwagę na angielskie Duofoldy. Poza tym, brytyjskie Watermany i Swany z lat trzydziestych i czterdziestych można kupić - nawet odrestaurowane - w naprawdę przystępnych cenach; Swany z serii 3xxx i 6xxx mają często dość elastyczne stalówki, a rzadko osiągają zawrotne sumy. Poza ezatoką czasami kupuję pióra na goodwriterssales.com; rozsądne ceny, dobre zdjęcia i rzeczywisty opis możliwości stalówki. Warto jednak jest zawęzić poszukiwania do jednego producenta lub nawet modelu i wgłębić się w temat, aby wiedzieć czego dokładnie szukać.

Edytowano przez birchtine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...