Skocz do zawartości

PIÓROWE LOVE - Faber-Castell Ambition Coconut


piter22

Polecane posty

     Pobyt w Warszawie związany z Pelikan Hub okazał się niezwykle owocny. Poza samą Hubą, która wyzwoliła we mnie chęć zakupu kilku piór i atramentów, wróciłem ze Stolicy z piórem, które spodobało mi się od pierwszego spojrzenia. Faber Castell Ambition Coconut. Dzięki, Daniel!

 

CKmkPPx.jpg

 

wlwF7z3.jpg

 

     Pióro jest dość długie i cienkie. Podejrzewam, że średnica jest niewiele większa, niż w Parkerze Vector. Lubię pióra cienkie, więc jak dla mnie ok. Mimo swoich wymiarów pióro jest dość ciężkie – wykonano je z metalu, a kokos jest chyba tylko owijką. Taką mam koncepcję. Skuwka na zatrzask, oznaczona logo producenta, jest krótka i posiada łukowato wygięty klips, który odpowiednio sprężynuje. Z tego, co słyszałem, mogą występować problemy z szybkim wyrabianiem się zatrzasku. Postanowiłem sprawdzić w czym rzecz – okazuje się, że wewnątrz skuwki są tylko dwie małe wypustki wykonane z plastiku. Wyglądają na słabowite, można byłoby zasugerować producentowi przeprojektowanie mechanizmu zamykania skuwki. Albo wprowadzenie do oferty samych skuwek, a najlepiej i jedno i drugie. Jak na razie jednak moja skuwka siedzi prawidłowo i trzeba użyć sporo siły, by ją zdjąć. Zobaczymy, co będzie za jakiś czas.

     Korpus bez założonej skuwki jest dość ciężki, mimo niezwykle krótkiej sekcji dobrze leży w dłoni – nie trzymam przy samej stalówce, ale dla kogoś, kto tak lubi, pióro może być niewygodne. Kokosowa owijka jest gładka, ma piękny kolor i podoba mi się niesamowicie. Ach, gdyby tak całe pióra z tego wykonywać... a jeszcze do tego cygarkowate pióro z kokosa... Korpus zakończony metalowym pypciem z nacięciem, na którym zatrzaskuje się sekcja po założeniu na koniec. Zapobiega to wyrzuceniu skuwki jak z procy, kiedy machamy piórem, na przykład bawiąc się w Harrego Pottera.

 

T050Bh3.jpg

 

     System napełniania to c/c, w zestawie dostajemy konwerter, który wykonany jest dobrze i pasuje jak należy, oraz nabój. Nie wiem, jaki atrament jest wewnątrz, niebieski z pewnością, ale nie wiem, czy jest tym samym, co wypust butelkowany.

 

mUCtAWm.jpg

 

     Stalówka stalowa, moja jest w rozmiarze EF. Pisze naprawdę cienko. Mimo, że nie drapie, co było miłym zaskoczeniem, dla mnie pisze nieco za sucho. Poprawi się. Ogólnie jednak trudno się przyczepić do jej wykonania. Nie wiem, czy stalówki robi sam producent, czy zamawia je u kogoś, ale wychodzi mu to bardzo dobrze.

 

Podsumowanie:

     Kupując to pióro otrzymujemy porządnie wykonane pisadło. Nie jest ono niestety pozbawione wad, co jest nieco przykre, gdy weźmiemy pod uwagę jego cenę, która jest dość wysoka. Ogólnie jakość jest bardzo dobra, jeśli weźmiemy pod lupę produkcję współczesną. Szkoda, że stalówka nie jest złota. Według mnie kształtuje się to tak:

 

Plusy:

-Niecodzienny, ciekawy wygląd

-Dobra jakość wykonania

-Przyjemna stalówka

-Duży wybór szerokości stalówek

 

Minusy:

-Wysoka cena

-Dość kiepsko rozwiązany zatrzask w skuwce

-Stalowa stalówka (dyskusyjne)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2015 o 15:12, Rufuz napisał:

Stalówki Faber Castell mają bardzo dobre opinie, sam posiadam rozmiar EF (moje pióro to tylko Loom Piano), racja jest sucha ale pisze się nią przyjemnie. Recenzja fajna :)

Ja mam dwa pióra FC - e-motion i basic. Oba pióra mają stalówkę F. Nie wiedzieć czemu, w e-motion jest ona cienka jak igła, a w basic jest grubsza niż parkerowska M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja i fajne piórko. @Aventador13 - słuszna uwaga. Mam kilka F-C Basic i szczególnie w dwóch piórach widać sporą różnicę w szerokości śladu stalówek. Jedna F-ka jest prawie jak M-ka, a druga F-ka jest prawie jak EF-ka :) Tym niemniej obie piszą bez zarzutu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem to pióro w ręku na Pelikan HUB i muszę powiedzieć, że całkiem niegłupie. Na pewno lepiej wygląda niż na zdjęciach w internetach ;)

 Ja je nie tylko trzymałam ale też pisałam. I zakochałam się w nim, stalówka płynęła po papierze. Świetnie leżało w dłoni. I tylko ta cena....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa pióra FC - e-motion i basic. Oba pióra mają stalówkę F. Nie wiedzieć czemu, w e-motion jest ona cienka jak igła, a w basic jest grubsza niż parkerowska M.

Będąc w trakcie zastanawiania się nad stalówką w moim FC Loom Piano. Naoglądałem się mnóstwa filmów z testami. W testach Loom Piano i i Loom Metalic kanału Twoje Pióro. Loom piano miało jakby lepsza stalówkę (pisała i normalnie i odwrócona), również w kanale Sbrebrown, wyglądało na to, że stalówka w Piano jest jakby inaczej zeszlifowana. Doszedłem do wniosku, że skoro Loom Piano lepiej pisze F-ką to i EF-ką będzie lepiej pisało. Teraz nie mam takiej pewności. Pisałem o swoim Loom Piano w recenzji, odwrócone praktycznie nie pisze, przerywa, ułożone normalnie pisze fajnie. Jednak mocno zastanawia mnie porównanie EF i F :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne pióro, zażyczę sobie pod choinkę :)

Rzadko tu się udzielam, właściwie wcale, ale czytam na bieżąco Wasze posty, bo są sympatyczne i zabawne ;)

"Zapobiega to wyrzuceniu skuwki jak z procy, kiedy machamy piórem, na przykład bawiąc się w Harrego Pottera"

W ten sposób codziennie rano otwieram pióro w pracy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokosa mam i używam z dużą przyjemnością. Moje pióro ma stalówkę M, która pisze jak marzenie. Mimo, że zazwyczaj wybieram F-ki, to M-ka od F-C wydaje mi się optymalna do mojego charakteru pisma. Zauważyłem też lekką tendencję do różnicowania linii. Taki bardzo subtelny, wręcz minimalny stub. Bardzo fajny efekt. Ogólnie - pióro świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Mój typ na woła roboczego. Gratuluję pióra @piter22! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...