Skocz do zawartości

Oryginalność pióra hero 100 z aliexpress.com?


miku

Polecane posty

Nie jestem pewien, czy to troll, czy po prostu nieznajomość historii firmy Hero.

 

Posłuchaj, nie znam ciebie ani twojej wiedzy. Nie jestem trollem, i nie przeczytałem historii firmy Hero, ani nie przeczytałem, kilku tysięcy postów na jej temat. Jak tobie się to udało, to gratuluję (no life) Uczestniczę w kilku forach o różnej tematyce, i są tematy, w których mam doświadczenie. Często zdarza się, że ktoś początkujący zadaje oczywiste dla mnie pytanie, i bynajmniej nie uważam go za trolla. Trolla rozpoznaję po złej pisowni, błędach, i braku składni.....

 

Nie mam niestety czasu aby spędzać godziny online, ale wyczytałem, na anglojęzycznym forum, że nawet Hero jest kopiowane. Chińczycy kopiują Chinczyków :) Przykładem jest pióro HERB, kopia HERO 616.

 

Niedawno za poradą kogoś z tego forum kupiłem pióro cienkopiszące Parkera (przesyłka w drodze)

 

Teraz, na prezent szukam pióra Hero 100. Ma dobre opinie, jest na mój gust ładne. Normalna cena na Aliexpress to 40-50$. Ponadto jest kilka ofert w okolicach 17-20$. Nie wiem jak rozpoznać oryginalne Hero 100. A opisy na aliexpress są takie sobie.

Więc, było by miło jakby ktoś doświadczony w temacie, doradził mi czy to pióro z linku jest prawdziwym Hero 100, lub jak je ewentualnie rozpoznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano podobnież podrabiają. I sądzę, że to z tego powodu pytanie. BTW chyba nie każde Hero to podróbka Parkera.;) Któreś tam imituje Lamy:P

 

Ps.

To musi być Hero na ten prezent?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero są produkowane w Chinach. I generalnie całość jest podróbką Parkera (vide historia firmy). Nie wydaje mi się, że w Chinach ktoś podrabia Hero pod tą samą nazwą. Chińska gospodarka rządzi się nieco innymi prawami.

 

no to Ci się nie wydaje młodzieńcze. w Chinach podrabiają wszystko. gdybym chciał się posłużyć językiem znad Tamizy, to co wyprawiają Chińczycy, określiłbym nowotworem fakeception.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chm...skoro już ustaliliśmy,że ja nie jestem trolem, I że chińczycy kopiuja samych siebie, to może ktoś poradzi czy to oryginał na aukcji, czy nie. Jak więc rozpoznać oryginał?

Co do prezentu,którym ma być to pióro; nie musi to być hero 100, lecz dostałem wyraźne wytyczne, że to ma być parkeropodobne (51) z tego co wiem to najlepiej wykonana podróbka parkera. Sam Parker 51 w dobrym stanie kosztuje ogromna kasę I jest ryzyko złego stanu. Natomiast hero 616 za 10pln wstyd dawać ;) hero 100 kosztuje w pl ok. 170pln. Ta aukcja to cena 17$, inne sa po 40-50$

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na e-zatoce jest kilka ofert tego modelu za mniej niż 30 USD z przesyłką. Oczywiście diabli wiedzą, czy ci sprzedawcy oferują oryginalny towar ale w kwestii chińskich piór chyba nikt się na tym do końca nie wyzna. Jeśli dostaniesz ewidentne g... to przynajmniej można wystawić negatywny komentarz.

Cena tego jedynego egzemplarza na All...ro jest chyba lekko zawyżona, choć jeśli kurs dolara trochę wzrośnie to kto wie :huh:

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Była Seksmisja w PRL-u, "Incepcja" w USA a ChRLD mają Fakecepcję. Wszystko jasne. Tylko ich podróby na potrzeby własne niekoniecznie są tandetne. Więc ten dalekowschodni "stan umysłu" i pomysł na rzeczywistość jest... złożony. Tak wynika z tego co mówi mój kolega z LO, któren w Běijīng-u od lat pracuje.

 

No i widzę, że człowiek uczy się całe życie. Nie miałem pojęcia, że Alibaba ma sklep detaliczny. To stąd się biorą te wszystkie "super" mąblany na naszym Alle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...