Skocz do zawartości

Carene vs. Parker Sonnet


Polecane posty

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

znam juz te recenzje carene, stad watpliwosci. i co ja teraz mam kupic?;-) przeciez nie zostane do konca zycia z moim chinszczakiem...

przyznam, ze carene podoba mi sie z sentymentu do wlasnie chinskich pior, takich, ktore mialy taka zlota strzalke. a parker sonnet metal i perla podoba mi sie bardzo wizualnie. nie mialam okazji trzymac go w rekach, bylabym bardzo zawiedziona, gdyby mi wydrapal dziure w biurku.

nic ci nie wydrapie...skąd jesteś? mogłabyś przyjść w lutym na spotkanie? dam ci pomacać oba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic ci nie wydrapie...skąd jesteś? mogłabyś przyjść w lutym na spotkanie? dam ci pomacać oba.

podejrzewam, ze mam za daleko.. steruje jednak w kierunku tego parkera, przynajmniej na poczatek. musze to jeszcze przemyslec. za duzo pior mi sie podoba tak generalnie. cos mowilas o tym wysychajacym, czy parujacym atramencie, uzywasz tez do tego piora atramentu parkera? ja do moich trzech pior zawsze uzywam atramentow pelikana, nigdy mi nic nie wyparowalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze mam za daleko.. steruje jednak w kierunku tego parkera, przynajmniej na poczatek. musze to jeszcze przemyslec. za duzo pior mi sie podoba tak generalnie. cos mowilas o tym wysychajacym, czy parujacym atramencie, uzywasz tez do tego piora atramentu parkera? ja do moich trzech pior zawsze uzywam atramentow pelikana, nigdy mi nic nie wyparowalo.

nie mam ani jednego atramentu Parkera... Używałam innych, kilku, przy dłuższym leżeniu wysychały. No ale ja mam....dzieści piór, a Ty jeśli będziesz go używać na codzień to sądzę że tego nie odczujesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze mam za daleko.. steruje jednak w kierunku tego parkera, przynajmniej na poczatek. musze to jeszcze przemyslec. za duzo pior mi sie podoba tak generalnie. cos mowilas o tym wysychajacym, czy parujacym atramencie, uzywasz tez do tego piora atramentu parkera? ja do moich trzech pior zawsze uzywam atramentow pelikana, nigdy mi nic nie wyparowalo.

Kupując Parkera uważaj na podróbki. Sonnet to często podrabiane pióro. Łącznie ze stalówkami 18K750.

A co do tego ze kilka Ci sie podoba a masz zamiar kupić jedno to oznaka piórozy :).

Po jakimś czasie i tak kupisz wszystkie.

Edytowano przez Romii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując Parkera uważaj na podróbki. Sonnet to często podrabiane pióro. Łącznie ze stalówkami 18K750.

A co do tego ze kilka Ci sie podoba a masz zamiar kupić jedno to oznaka piórozy :).

Po jakimś czasie i tak kupisz wszystkie.

gdyby tak bylo, to bym juz pewnie dawno miala. jednak trzymam sie mocno od dziesiecioleci i konczy sie tylko na ogladaniu;-) oczywiscie, ze czasem wydaje mi sie, ze mozna by bylo miec takie pioro jak princess grace de monaco, albo pelikan majesty 7000, albo caran d´ache leman, albo montblanc geometric dimension, albo sheaffer nostalgia. wiec sobie ogladam wszystko od czasu do czasu, zeby potem z ulga stwierdzic, ze tak naprawde to ja nie potrzebuje zadnego piora;-) ale poniewaz obecnie mam znowu faze na ogladanie, pomyslalam, ze moze by tym razem wybrac. a carene zawsze bylo moim faworytem, jesli juz nie moge miec innych. wydaje mi sie jednak, ze kupie tego parkera metal i perla. jesli mi znowu nie przejdzie;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze sobie cos tam przegladalam i wielu ludzi odradza parkera hm. optycznie tego parkera, ktorego ja chce, a wiec metal i perla przypomina mi waterman expert deluxe white. od biedy moze tez przypomina hemisphere deluxe white. jak wypadaja te piora w porownianiu z parkerem?....

Jak dla mnie stalówki są z gorszej jakościowo stali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, że niby stalka Watermana jest gorsza od Parkera?

chymmmm... polemizowałbym

a nawet pozwolę sobie zaprzeczyć....

 

Sobie możesz zaprzeczać :D 

Nie mówię o gładkości czy innych walorach użytkowych, a jedynie o jakości stali użytej do ich produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie widząc różne przerdzewiałe stalki od Hemisphere trudno się nie zgodzić z piterem, z Parker takimi widokami nie raczy. Za to pod innymi względami to już masakra. BTW kiedyś była informacja o stalówkach Fusion od Delty, które mają złotą nakładkę na stalową stalówkę i ta stal pod tą nakładką rdzewiała....w piórze za grubą kasę....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobra sprawe byc moze parker i waterman produkowane sa w jednej fabryce, wiec byc stal tez z jednej fabryki biora;) obie firmy naleza do Sparte Newell Rubbermaid.

 

Niekoniecznie w jednej fabryce. Zakładanie, że taki koncern ma jedną fabrykę jest niedorzeczne. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl skrot myslowy. wiadomo jak funkcjonuja wielkie koncerny na swiecie i co z tego moze wynikac. nie zmienia to faktu, ze chcialabym po prostu wiedziec, czy sie lepiej pisze expertem czy sonnetem i tyle....bo cos chce sobie kupic, bo znudzilo mi sie moje proste chinskie pioro, nawiasem mowiac naprawde swietnie pisze tyle lat. jakas wydawaloby sie tania podrobka parkera z lat 80. rainbow 201

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Sonnet pisze bardzo dobrze, stalówka świetna. Te stalówki Parkera jakby byly robione specjalnie do mojej ręki. To jakby dla mnie trochę inne pióra - zdecydowanie lepsze. Nie znaczy to, że inne są złe (moje ulubione to Scheaffer Gift 300 i Inoxcrom Wall Street) ale Parker ma to coś....Tyle, że Sonnet jest dla mnie troszke za cienkim piórem. Jednak jak wezmę do ręki po Sonnecie jego chińską podróbkę to różnice na korzyść Parkera czuje i to znaczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat kiedy szukam piora, dostalam dwa dni temu w prezencie sheaffera gift 300 czerwony marmurek. pioro spodobalo mi sie optycznie, nie jestem jednak przekonana do wielkosci piora...

jesli chodzi o sonneta, to sonnet metal i perla nieslychanie podoba mi sie po prostu pod wzgledem estetycznym.. i caly czas mysle, czy sie to przeklada tez na fajna jakosc pisania. nie mam ochoty jakos wydawac teraz duzo pieniedzy na jakies pioro. nie chce sie rozczarowac. wiadomo, ze kazdy musi cos wybrac dla siebie, ale opinie innych pomagaja chyba w koncu sie na cos zdecydowac lub odrzucic;-)

waham sie caly czas... tak naprawde nie pisalam nigdy jakims dobrym parkerem. mam w domu takie male proste piorko parkera, nie wiem nawet co to jest, mega male, nawet dla mnie za male. ale pisalo sie nim, o ile dobrze pamietam, tak srednio. plus wspomniany gdzies poprzednio odpryskujcy lakier. pomyslalam, moze te drozsze sa faktycznie lepszej jakosci. jak tu zaczelam pisac podobal mi sie sonnet. teraz mysle bardziej nad tym expertem.. majac ciagle jednak w pamieci mojego faworyta carene... chyba przejde na olowek;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

poniżej fotka poglądowa (wykonana w 2011 roku - żeby nie było że specjalnie na doraźne zapotrzebowanie)

 

preludefrontierpismo1.jpg

 

Poniżej moja poglądowa fotka, wykonana przed chwilą, nie zgadzam się ze złą opinią wobec Frontier-a.

To porządny, tani wół roboczy.

Widać że F-ka pisze dość grubo.

Nie mam z tym piórem żadnych problemów, no może poza nieco luźną skuwką (na ostatniej fotce to widać), ale to nie powoduje iż pióro od razu wysycha.

Sorki za literówkę na fotce ;)

 

Parker_Frontier_20150119_1.jpg

Edytowano przez Czarodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stalówka w Gift 300 spełnia Twoje oczekiwania to popatrz sobie na Sheaffer Prelude, są różne wersje kolorystyczne, również seria Prelude Signature. Pod względem jakości super. Nie bez powodu Prelude ma dożywotnią gwarancję.

podoba mi sie jedno z tych prelude signature.. ale z tego co widze, to srednio mozna to gdzies dostac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie jedno z tych prelude signature.. ale z tego co widze, to srednio mozna to gdzies dostac

Przykładowo tutaj podaję 3 dni dostępność..

http://pen.pl/pl/p/PIORO-WIECZNE-SHEAFFER-PRELUDE-SIGNATURE-KORPUS-I-SKUWKA-SREBRNE-PALLAD-9169/644

 

Tylko która wersja "Signature"  Tobie się najbardziej podoba?

http://pen.pl/pl/c/Sheaffer-Prelude-Signature/101

Edytowano przez Czarodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wlasnie podoba mi sie, ktore pokazujesz;-) i jeszcze jedno, ktorego w tym sklepie nie ma, a jest tylko kulkowe czy cos, tytan pallad. ja musze to kupic w niemczech, ale tu chyba specjalnie nie lubie sheafferow, bo nie sa az tak dostepne z tego co widze. ale poszukam jeszcze, bo to cos w stylistyce, ktora mi odpowiada..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...