Skocz do zawartości

Franklin-Christoph Model 46


tom_ek

Polecane posty

Przyleciało zapakowane w skórzane etui na zamek - o wiele lepszy pomysł na opakowanie niż np. pudła jak u Aurory. Amerykańskie plastikowe pióro ze złotą stalówką JoWo, spore, tłuściutkie, jak na plastik nielekkie. Dobrze wykonane, solidny, gruby akryl, ładnie wypolerowany, dobrze się prezentuje, nieplastikowo, ale ma tendencję do łapania drobinek kurzu (1 zdjęcie). Skuwka bezklipsowa. O ile grawerunek na szczycie skuwki bez zarzutu, o tyle u jej dołu pozostawia wiele do życzenia - głębokość i wyrazistość narasta z każdą grawerowaną literą (jakby na początku za słabo grawerkę dociśnięto i nacisk stopniowo zwiększano). W środku najzwyklejszy z możliwych tłoczek Schmidta lub szmidopodobny.

Stalówka 14k EF - nie powiem, mokra i z ładnym cieniowaniem, nawet coś w sobie ma. Nie drapie, ale daleko jej do maślaności, jest przyjemnie ołówkowa, bardzo głośna, chyba najgłośniejsza jaką pisałem. Miękka, ale stalowe np. Bocki miększe. Gdyby była o połowę cieńsza, jak na EF przystało, i dwukolorowa (kiedyś brzegi skrzydełek były złote), to pewnie warta byłaby zachodu, nawet przy tej cenie (w zestawie z piórem 90$, solo 120$). Rzecz w tym że mam równie dobrze / przyjemnie piszące stalówki, lecz 10 razy tańsze.

Pióro proste, w stylistyce klasyczne, z miłymi dla oka dodatkami; ładnie się prezentuje. Czy warte swojej ceny: 165$ pióro + 90$ stalówka? W gruncie rzeczy to tylko trzy kawałki bardzo prostego w wyglądzie i wykonaniu plastiku, tani konwerter i złota (ale nie przemecyjna) stalówka z własnym logo robiona przez kogo innego. Moim zdanie niewarte (można chyba zestawić je z Kaco Master, co najmniej o połowę tańszym). Nawet 165$ za wersję podstawową ze stalową blaszką to o jakieś 65 dolarów za dużo, nie jest bowiem lepiej wykonane, bardziej oryginalne czy skomplikowane niż np. TWSBI VAC 700R. Czy kupię drugie (bo 46-kę odsyłam)? Tak, bo od zawsze podoba mi się zielona 20-ka i się na nią uparłem, ale tylko w wersji podstawowej lub z fleksem (dopłata 5 $).

Odsyłam wyłącznie dlatego, że pióro mi się nie uleży, gdyby nie to, wymieniłbym samą stalówkę, pióro zostawił. Mam nawyk niskiego trzymania pióra, nie zmienię go i nie chcę zmieniać, a gwint u dołu sekcji między palcem wskazującym i kciukiem leży wygodnie nawet, bo nacięcia są szerokie i dość gładkie, ale opierając się od dołu o palec środkowy ugniatają go, już po krótkim pisaniu mam na nim znaczne wgniotki od gwintu; słowem - podczas pisania uwiera jak kamyk w bucie.

Przyjmują zwroty do 30 dni od zakupu bez zadawania pytań. Sama obsługa klienta, o której wiele dobrego czytałem, na mnie najlepszego wrażenia w trakcie zakupu nie zrobiła.

Kupiłem również dwa atramenty (tanie, jeden - nie mój kolor, drugi - całkiem fajna lekko ciemna czerwień z zielonym połyskiem) oraz papier i zeszyt (świetnie wykonany, ładny; pióra jego papier nawet polubią, nawet z wzajemnością, ale mniejszą niż u Rhodii lub Oxfordu - nie strzępi, nie przebija, szybko schnie - ale lekkim kosztem cieniowania; mógłby być  nieco mniej chłonny.

Zdjęcia średnie, bo światło słabe było:

4152116200_1583555188.jpg

1748848500_1583555191.jpg

7445340400_1583555194.jpg

5051529700_1583555198.jpg

4153391700_1583555215.jpg

3966051600_1583555216.jpg

9695866700_1583555222.jpg

8629157500_1583555224.jpg

8364920700_1583555229.jpg

3408978400_1583555317.jpg

9127794800_1583555319.jpg

1412542900_1583555323.jpg

8518477200_1583555327.jpg

1651997000_1583555335.jpg

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ten uskok korpusu też jest kontrowersyjny, bo jak na zdjęciu widzę skuwka i tak nachodzi na brzeg, więc po co to ostra krawędź? Coś projektant przedobrzył. To już wolałbym wybrać jakieś piórsko od p. Kandana z Indii (Ranga), właśnie kilka dni temu przysłał mi ofertę: klik

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolejny Miłośnik Twardej Gumy, witaj w klubie ;).

Co do uskoku, jestem za, a nawet przeciw. Widzisz, ta krawędź nie jest jakoś ostra, ale jak je chwytałem wyżej, nad gwintem, to była pod palcem lekko wyczuwalna. Nie przeszkadzała mocno, może dałoby się przyzwyczaić. Myślę, że projektant śmiało mógł jednak krawędź sfrezować po skosie (wszak w tym piórze skosy są obecne) ewentualnie zaokrąglić. Ale widzisz, bez uskoku między sekcją a korpusem byłby większy uskok w piórze zamkniętym, a w obecnym kształcie - ładniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom_ek napisał:

Myślę, że projektant śmiało mógł jednak krawędź sfrezować po skosie

Tak też sobie to wyobraziłem, mały frezik by się tu przydał. A miłośnikiem ebonitów faktycznie jestem. Niejaki pan Kandam, to już mi nawet oferty promocyjne robi :) , a kupiłem u niego raptem kilka piór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna rada - nie oddawaj tego pióra. Jest pięknie wykonane. Można je jak to mówią nieco "dopieścić". Za to robi bardzo dobre wrażenie estetyczne. A inskrypcje dodają mu splendoru. Jak napisałem > to moje zdanie, Ty zrobisz jak zechcesz. Ale akurat wiele razy tak miałem, że w porywie chwilowych emocji oddałem pióro, później żałowałem. Gdybym był przy kasie to bym je od Ciebie przygarnął. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Panowie, po ptokach, pióro odesłane. U mnie nie ma miejsca na pióra gablotowe, które tylko ładnie leżą i wyglądają, musi mi się też nimi dobrze pisać. Odzyskane pieniądze pójdą na pióro Scriptorium - 14 miesięcy oczekiwania:gaah: - a w przyszłości i tak zamierzam kupić F-Ch, Model 20, też ładne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tom_ek napisał:

Niestety Panowie, po ptokach, pióro odesłane. U mnie nie ma miejsca na pióra gablotowe, które tylko ładnie leżą i wyglądają, musi mi się też nimi dobrze pisać. Odzyskane pieniądze pójdą na pióro Scriptorium - 14 miesięcy oczekiwania:gaah: - a w przyszłości i tak zamierzam kupić F-Ch, Model 20, też ładne :)

nie będziesz nawet pamiętał co zamówiłeś jeśli tyle będziesz czekać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...