Skocz do zawartości

Pióra za awans :)


kriis88

Polecane posty

Absolutnie zgadzam się z Topazem wyżej.

To pióro trzyma się za sekcję bardzo komfortowo - w zasadzie zostało stworzone do tego. 

Stalówka to cud, miód i orzeszki. 

Za 300zł na pewno kupisz wersję czarną (Black resin), a prawdopodobnie dasz radę wersję Pearwood - korpus wykonany z drewna gruszy. Jarek (Topaz) ma tę wersję (jeśli nic nie pomyliłem) - przepiękna, prawda?

 

Jedyny minus - tuleja lubi się odkręcać, jeśli nie jest dokręcona dostatecznie dobrze, jednak pióro pozostanie zamknięte, cokolwiek by się nie działo.

Śmiało kupuj!

 

Innymi opcjami są:

- Kaweco Sport (np. w aluminiowej wersji AL)

- Sheaffer Prelude

- wątpię, ale może jednak (cenowo) - Platinum 3776

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szymon napisał:

Platinum Vicoh, bo kosztuje raptem 315zł

Bardzo fajne pióro, ale niestety dość cienkie. Chętnie bym się nim zainteresował, gdyby sekcja miała ok. 10 mm grubości. Ten model Platinum za granicą można kupić za ok. 180 zł z przesyłką do Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawel. napisał:

Bardzo fajne pióro, ale niestety dość cienkie. Chętnie bym się nim zainteresował, gdyby sekcja miała ok. 10 mm grubości. Ten model Platinum za granicą można kupić za ok. 180 zł z przesyłką do Polski.

Faktycznie. Dopiero sprawdziłem niemieckiego Amazona. O to chyba sobie zamówię, bo wysyłkę będę miał za darmo, a pióro da się kupić za niecałe 40 EUR

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Szymon napisał:

Szybko poszło, a chciałęm polecić Platinum Vicoh, bo kosztuje raptem 315zł, a to już jest złota stalówka.

No ale jak się udało Pelikana dorwać, to też fajnie. Oby się dobrze sprawował ;)

Gdybyś wcześniej dał znać to bym je kupił bo raz, że Japońskie a dwa złota stalówka :) ale na tego Pelikana też polowałem. Mam potwierdzenie, przed chwilą sprzedawca dzwonił do mnie i wytłumaczył historie pióra :) pióro nie używane, praktycznie nowe. Brało udział w sesji fotograficznej produktów Pelikana i fotograf dostał je w rozliczeniu, są bez pudełka dlatego sprzedaje taniej a chce się ich pozbyć. Są jeszcze na aukcji do kupienia z tego ck widzę dwa. Dziewczyna wydawała się bardzo wiarygodna, ma same pozytywne komentarze i oceny. Jestem bardzo dobrej myśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vicoh i Young to nie są pióra godne wielkiej uwagi. 

Vicoh jest strasznie cienkie i małe, Young to samo.

Sailor w wersji 1911 Standard jest mały. Dopiero Large jest przyzwoity.

Poza tym - podobno - materiał użyty w Youngu znacznie odbiega od tego z 1911S. Stalówka także nie powala. 

Ja bym nigdy nie kupił, ale nie zabraniam kupna :)

To, że stalówka jest ze złota, nic nie znaczy. Bardzo dobra stalowa będzie lepsza od średniej złotej. To tylko materiał. Tak naprawdę to jest on na około 4. miejscu pod względem ważności elementów przy właściwościach stalówki.

 

Mój Sailor 1911 pewnie pójdzie na sprzedaż z racji wymiarów...

Ale jak ktoś ma małe ręce - powinien pasować jak ulał.

 

Jest też wersja Realo - tłok - drogi Pawle ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...