Skocz do zawartości

Piękny brązowy atrament


olaf

Polecane posty

Tak, próbowałem przyciemniać. Dzięki temu, że ten brąz jest bardzo ciepły, wychodzą (dla mnie) czasami bardzo ładne kolory. Nie takie intensywne, głębokie brązy, a bardziej coś w stronę np. KWZ Cappuccino czy Smoky Quartza - bardziej,,brudne". Warto spróbować :)

Mieszanie tego inaczej niż,,na oko" i skanowanie rezultatów nie ma sensu - przekonaj się o efektach sam, przecież majątku nie wydasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2018 o 13:24, Bartosz_T napisał:

No to ja jeszcze reanimuję, używa ktoś Waterman Havana? Prawdopodobnie będzie to mój pierwszy brąz.

Używam w 2 piórach, zalałem nim eyedroppera z ebonitu i komponuje się z tym piórem świetnie. Wygląda jak piszące cygaro. Mogę powiedzieć o tym atramencie same dobre rzeczy. Z tym, że już nie nazywa się Havana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tą zmianą nazwy i rzekomo koloru... na atramentopedii te atramenty wyglądają podobnie... Biję się z myślami i ostatecznie nie licząc jakiegoś typowego czerwonego zakupię tą Hvanę, R&K Scabiosa lub R&K Alt Bordeaux [wiem, że kolory są różne, jednak nie chcę kupować wszystkich na raz (chyba, że ktoś ma próbki wyżej wymienionych atramentów to chętnie odkupię po ml) ]. Jeszcze dopytam o R&K - czy one na żywo są takie jasne jak na skanach z atramentopedii czy są one trochę ciemniejsze?

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

No to jeszcze pomęczę temat brązów. A coś w odcieniach sepii, czyli chyba trochę jaśniej niż Sugar Brown? Jakiś dostępny cenowo i logistycznie podobny do Platinum Sepia i taki, którego nie zamorduje EF? Znalazłam takie porównanie, ale niema w nim na przykład smoky quartz:
http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/209494-sepia-toned-ink-comparison-32-inks/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...