Skocz do zawartości

Zakup pióra


Szymbu

Polecane posty

Wizerunkowo może i nie, ale Waterman  Hemisphere ma się jakościowo tak do Lamy Al-Star, jak wóz drabiniasty do Bentleya. Choć Waterman nie jest złą firmą, ale zwykle rozczarowuje A Hemisphere rozczarowuje bardzo. To zależy, o co Ci chodzi. O komfort pisania i jakość, czy o wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat utknął w miejscu, spróbuję napisać parę słów. Propozycja kolegi odi dotycząca Diplomat Traveller jest bardzo rozsądna uwzględniając przyjęty budżet, to dobre pióro pod względem wyglądu i jak piszę. Akurat to pióro troszkę zaczęło przebijać się na forum, staję się zauważalne. Właśnie jeden z forumowiczów podziękował za propozycję zakupu tego pióra, jest zadowolony z wyboru. Podobnie jest z Lamy Logo, to też niezbyt popularny model, na pytanie jaka jest różnica w grubości pisania tego pióra ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. To praktycznie Lamy Safari tylko w bardziej klasycznej obudowie, te same rozwiązania, stalówki Lamy mają jakąś tam swoją powtarzalność ale nie jest to powtarzalność bezwzględna, nie pod względem grubości pisania. Są na równym poziomie pod względem jakości wykonania. Lamy należy do piór mokrawych, nie skąpi atramentu podczas pisania i tu możemy spodziewać się  dobrze nasyconej, wyraźnej kreski a przez to sprawia wrażenie grubszej. Nie mam Pilota MR ciężko mi porównać jak to wygląda na papierze, myślę że Lamy jednak będzie pisało grubiej, bardziej "tłusto". Podobnie wygląda porównanie stalówek EF i F w Lamy, jakościowo bez zastrzeżeń, pod względem grubości jest mała nieprzewidywalność.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...