Skocz do zawartości

Dlugopis na naboje atramentowe


Caro.566

Polecane posty

autokorekta dla iOS'a  ... zdarza się najlepszym 😎. Miało być niewymiennym

No to czym się różni wkład do pióra kulkowego Parker https://goo.gl/images/w2VwWD od wkładu do ballpoint'a https://goo.gl/images/GwNtFo jeżeli porównamy mechanizm podawania atramentu/ tuszu na papier  ? W jednym i drugim mamy do czynienia z kulką

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herbin wygląda tak :)

gallery_3292_132_484031.jpg

Powiem tylko, że powrót do piór wiecznych zaczął się u mnie od tegoż Pilota V5 Hi-Tech. Bo znudziły mi się tylko 4 kolory: niebieski, zielony, czarny i czerwony.

Eksperymenty z atramentem: otwieranie zatyczki na końcu tegoż cienkopisu było upierdliwe i dla cierpliwych. Potem było kupno J.Herbin Roller, ale kulka mi się zacięła.

A teraz mam klika Lam, stado chińczyków i parę angielskich vintage-ów. Piórem wiecznym pisze się tak samo jak Hi-Techem jeśli chodzi o przepływ. A atramentów nie zabraknie.

:) Pióroza w czystej postaci :)

Jak lubisz widzieć co jest w środku to możesz kupić demonstratora TWSBI (na stałe) lub chińczyka (do wypróbowania).

 

TWSBI

2079-580clear_1024x1024.png

 

WingSung 698

i

Caliart Ego

 

large.20170608_161316.jpg.36d6aff65e306d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Didi napisał:

Herbin wygląda tak :)

gallery_3292_132_484031.jpg

Powiem tylko, że powrót do piór wiecznych zaczął się u mnie od tegoż Pilota V5 Hi-Tech. Bo znudziły mi się tylko 4 kolory: niebieski, zielony, czarny i czerwony.

Eksperymenty z atramentem: otwieranie zatyczki na końcu tegoż cienkopisu było upierdliwe i dla cierpliwych. Potem było kupno J.Herbin Roller, ale kulka mi się zacięła.

 

Zacięła sie i nie mozna tego odblokowac? 

Jak nie znajde dobrego, taniego piora kulkowego na naboje to wtedy kupie jakies jeszcze jedno wieczne, chociaz az tak dobrze mi sie nie pisze wiecznym... Mam zenitha omega- dziala ale skuwka po roku juz troche pękla, mialam tez problem ze skrobaniem po papierze, a takze atrament nie chcial przeplywac przez stalowke

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200.gif#18-grid1    Zenith Omega był wyprodukowany dla retro-sentymentu, nie jako pióro wieczne :) Stalówka koszmarna, nic dziwnego, że skrobie.

 

 

Całkiem poprawne stalówki są w Kaweco Sport (ale jest krótki, bo kieszonkowy), Lamy Al-Star (są tacy co narzekają na przezroczystą sekcję) i Pilotach MR - to minimum.

Trafił mi się Parker Vector z maślaną stalówką, ale ten szkolny model bywa kapryśny i jest strasznie cienki.

Trochę droższe są Faber Castell Basic / Metal.

 

Najlepsza byłaby wizyta w sklepie lub na zlocie w Dzień Pióra Wiecznego, gdzie jest dużo wystawców w jednym miejscu :) i możesz wybrać stalówkę, kolor i firmę pióra wg uznania.

Potem przyjdzie kolej na Pelikany i inne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...