Skocz do zawartości

LukeSw

Użytkownicy
 • Ilość treści

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O LukeSw

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Son (尊) jako przyrostek grzecznościowy można przetłumaczyć jako szlachetny
 2. Fakt. Jest dość specyficzny i wymaga poświęcenia jednego pióra. Dlatego mam go tylko w Jinhao 992, w którym, co ciekawe zachowuje się bardzo poprawnie.
 3. W Polsce można dostać Noodler's #41 Brown, ale nie jest szybkoschnący Można też spróbować Noodler's Baystate Blue, ale ten jest bardziej podatny na 'feathering', potrafi też wyblaknąć po długim wystawieniu na światło oraz może zabarwić pióro (oraz wszystko inne ), za to szybciej wyschnie. Można też znaleźć Noodler's X-Feather i ten chyba byłby najlepszy z tych trzech. Możliwe, że są też dobre atramenty z innych firm. Pewnie ktoś się jeszcze wypowie Słyszałem o Platinum Carbon Black, może ktoś z forum go używał?
 4. W sumie jest to fajna, rodzima alternatywa dla Noodler's Apache Sunset
 5. O kurcze! Spora różnica… No trudno Przynajmniej zapamiętam, gdzie szukać najpierw
 6. Mi udało się znowu znaleźć Diamine Skull & Roses. Tym razem na amazon.co.uk 30 ml kosztuje tam teraz £8.16, 80 ml – £15.84, wysyłka gratis
 7. Ja polecam i stosuję zwykły płyn + gąbkę do mycia naczyń (szorstką stronę) jeśli nie wyczyści do końca, to przynajmniej bardzo rozjaśni. Pumeks chyba tylko przy Baystate Blue musiałem stosować
 8. Ja też używam wspomnianej wyżej insulinówki. Jak po którymś myciu tłok zaczyna sprawiać problemy, można go delikatnie nasmarować bezbarwnym smarem silikonowym (pewnie taki, jaki jest dołączany do piór TWSBI, też może być). Insulinówki 0,5ml można dostać w sklepach medycznych po 30 sztuk za około 18 zł. Np.: https://www.matopat24.pl/strzykawka-insulinowa-insumed-0-5-ml-z-igla-30g-0-25-x-8-mm-30-szt-,1103_675_1134,10991,1.html
 9. Patrząc na poniższą stronę, to podobny jest Robert Oster Bronze: https://www.mountainofink.com/blog/kwz-confederation-brown
 10. Albo używa takiego papieru, na którym nie widać. Szczerze mówiąc, to nie kojarzę ani jednej(!) recenzji Akszugora, na której byłby widoczny połysk.
 11. Ciekawy też może być Kaweco Palm Green http://www.clumsypenman.com/ink-review/kaweco-palm-green/ (choć ja go używałem tylko w stalówkach M i B)
 12. Ja mam wrażenie, że ten atrament jest jedynym z Herbinów, który najbardziej przypomina mi w konsystencji atramenty KWZ. (Choć tez KWZ, które mam, nie są suche.)
 13. Jest świetny, pomijając tylko zapach. Pod tym względem nie sięga do pięt KWZ
 14. Mi udało się znaleźć nowe Herbiny oraz Diamine Skull & Roses dzięki temu, że na tym forum dowiedziałem się o sklepie www.fountainfeder.eu (bodajże Nicponka o nim gdzieś pisała).
×
×
 • Utwórz nowe...