Skocz do zawartości

LukeSw

Użytkownicy
 • Ilość treści

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O LukeSw

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ja europejskie M+ lub azjatyckie B+ no i flex Idealna byłaby fleksująca M, ale jedyne, co udało mi się znaleźć, to #3776 Soft Medium (tyle że za kosmiczną kwotę )
 2. Mogę potwierdzić. Kupiłem kiedyś to pióro i niestety okazało się być okropne… a kombinacje, żeby je okiełznać skończyły się niestety zniszczeniem stalówki. Potem kupiłem nową stalówkę na Goulet Pens (jak jeszcze je oferowali) i od tej pory jest to chyba moje najlepsze pióro z „flexem”. Jak dla mnie jest teraz wygodniejsze od Pilota CH 912 FA oraz Platinum #3776 SF.
 3. O, ciekawe. Ja na razie takie zachowanie zauważyłem chyba tylko w KWZ Zielonozłotym Co ciekawe zarówno przy ciepłej żarówce (~4000K), jak i przy chłodnej (~6000K) wygląda na zielonkawy, a w świetle dziennym bardziej brązowawo. (Chyba mam żarówki z niskim Ra/CRI )
 4. Son (尊) jako przyrostek grzecznościowy można przetłumaczyć jako szlachetny
 5. Fakt. Jest dość specyficzny i wymaga poświęcenia jednego pióra. Dlatego mam go tylko w Jinhao 992, w którym, co ciekawe zachowuje się bardzo poprawnie.
 6. W Polsce można dostać Noodler's #41 Brown, ale nie jest szybkoschnący Można też spróbować Noodler's Baystate Blue, ale ten jest bardziej podatny na 'feathering', potrafi też wyblaknąć po długim wystawieniu na światło oraz może zabarwić pióro (oraz wszystko inne ), za to szybciej wyschnie. Można też znaleźć Noodler's X-Feather i ten chyba byłby najlepszy z tych trzech. Możliwe, że są też dobre atramenty z innych firm. Pewnie ktoś się jeszcze wypowie Słyszałem o Platinum Carbon Black, może ktoś z forum go używał?
 7. W sumie jest to fajna, rodzima alternatywa dla Noodler's Apache Sunset
 8. O kurcze! Spora różnica… No trudno Przynajmniej zapamiętam, gdzie szukać najpierw
 9. Mi udało się znowu znaleźć Diamine Skull & Roses. Tym razem na amazon.co.uk 30 ml kosztuje tam teraz £8.16, 80 ml – £15.84, wysyłka gratis
 10. Ja polecam i stosuję zwykły płyn + gąbkę do mycia naczyń (szorstką stronę) jeśli nie wyczyści do końca, to przynajmniej bardzo rozjaśni. Pumeks chyba tylko przy Baystate Blue musiałem stosować
 11. Ja też używam wspomnianej wyżej insulinówki. Jak po którymś myciu tłok zaczyna sprawiać problemy, można go delikatnie nasmarować bezbarwnym smarem silikonowym (pewnie taki, jaki jest dołączany do piór TWSBI, też może być). Insulinówki 0,5ml można dostać w sklepach medycznych po 30 sztuk za około 18 zł. Np.: https://www.matopat24.pl/strzykawka-insulinowa-insumed-0-5-ml-z-igla-30g-0-25-x-8-mm-30-szt-,1103_675_1134,10991,1.html
 12. Patrząc na poniższą stronę, to podobny jest Robert Oster Bronze: https://www.mountainofink.com/blog/kwz-confederation-brown
 13. Albo używa takiego papieru, na którym nie widać. Szczerze mówiąc, to nie kojarzę ani jednej(!) recenzji Akszugora, na której byłby widoczny połysk.
 14. Ciekawy też może być Kaweco Palm Green http://www.clumsypenman.com/ink-review/kaweco-palm-green/ (choć ja go używałem tylko w stalówkach M i B)
 15. Ja mam wrażenie, że ten atrament jest jedynym z Herbinów, który najbardziej przypomina mi w konsystencji atramenty KWZ. (Choć tez KWZ, które mam, nie są suche.)
×
×
 • Utwórz nowe...