Jump to content

LukeSw

Użytkownicy
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

About LukeSw

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. LukeSw

  Lamy Red

  Ano, wygląda trochę podobnie do Lamy Coral 😐
 2. LukeSw

  KWZ Ink: Błękit #4

  Mi on kojarzy się z jakby bardziej niebieskim wariantem spaceru nad Wisłą
 3. LukeSw

  Lamy Vibrant Pink LE 2018

  Czekam ze swoim mini testem na lato, ale tak na oko, to jako pierwszy zauważalnie zmienił kolor (w kierunku bardziej różowego, jak widać w załączniku). Diamine Imperial Purple też podobnie zmienił, jedynie Majestic Purple się trzyma Tutaj jest bardziej profesjonalny test: https://www.ateliernovotny.com/2017/10/17/the-great-fountain-pen-ink-lightfastness-project-month-2-update/
 4. LukeSw

  Lamy Vibrant Pink LE 2018

  Możliwe, że po zmieszaniu tego Vibrant Pink z jakimś niebieskim od Lamy wyszłoby coś podobnego do Dark Lilaca (którego swoją drogą bym się chętnie pozbył, bo nie podoba mi się jego niska światłoodporność — nie pisałem jeszcze postu na targowisku, ale mam zamiar (choć do 50 postów mi jeszcze daleko)).
 5. LukeSw

  Diamine Autumn Oak

  Podobny też trochę do KWZ El Dorado
 6. LukeSw

  KWZ Ink - Spacer nad Wisłą

  W sumie wygląda jak bardziej turkusowo-niebieska wersja J. Herbin Emerald of Chivor, co bardzo mi się podoba (OT/BTW. edycja poprzedniego postu po jakimś czasie wygasa?)
 7. LukeSw

  KWZ Ink - Spacer nad Wisłą

  W końcu przyszedł „spacer…” i jest rzeczywiście taki jak na zdjęciach z tego wątku (przynajmniej w standardowym świetle sztucznym) Wygląda świetnie!
 8. LukeSw

  Kwz Ink - Wspomnienie Znad Bałtyku

  !! Jak on się nazywał? I czy będzie kiedyś znów dostępny? (wybaczcie za OT)
 9. LukeSw

  KWZ Ink - Spacer nad Wisłą

  Ehh… Ciekawość wygrała… teraz muszę tylko czekać na nową dostawę
 10. LukeSw

  KWZ Ink - Spacer nad Wisłą

  @Nicponka Na Rhodii, Oxfordzie (tym 'optik paper') i czasem Tomoe River. @ArielN Faktycznie, a ja nawet tego opisu nie przeczytałem
 11. LukeSw

  KWZ Ink - Spacer nad Wisłą

  @Nicponka No to prawda, rodzaj papieru i światła ma znaczenie… dlatego uważam, że na zdjęciu balans bieli powinien być zawsze ustawiony tak, żeby kolor pokazać najbardziej wiarygodnie, czyli tak jak będzie wyglądał w świetle dziennym/białym (neutralnym). Osobiście nie chciałbym kupować kota w worku, bo zależy mi, żeby w świetle dziennym nie było widocznej zieleni (w ciepłym to wiadomo, że może się pojawić). A teraz po prostu nie wiem, czego mogę się spodziewać po zakupie Różnice w obu zdjęciach są dość duże (przynajmniej na moje oko). W recenzji rzeczywiście jest to kolor niebiesko-turkusowy wpadający w zieleń, natomiast na zdjęciu KWZ jest to turkusowo-niebieski wpadający momentami wręcz w fiolet, a zieleni nie widać ani-ani — i takiego atramentu właśnie szukam
 12. LukeSw

  KWZ Ink - Spacer nad Wisłą

  Dziwne! Patrząc na zdjęcia zrobione przez KWZ, ten atrament wygląda zupełnie inaczej tutaj: https://www.instagram.com/p/Bbhnk16jXyE/?taken-by=kwz.ink Bardziej przypomina wspomnienie znad Bałtyku: https://www.instagram.com/p/Bbe1cQvDk2p/?taken-by=kwz.ink Wiadomo skąd może wynikać aż tak duża różnica w kolorze?
 13. LukeSw

  Zapach KWZ Old Gold

  Wcześniejsze wersje atramentów miały rzeczywiście bardziej „apteczny” zapach, ale po drobnej zmianie, wszystkie mają bardziej słodkawy. Potwierdziłem to u samego źródła Osobiście mogę potwierdzić, że nowa wersja miodowego, galusowego czerwonego i galusowego złotego mają podobnie słodkawe zapachy. Na pewno wszystkie wyprodukowane w bieżącym roku nie będą pachniały „apteką”.
×