Skocz do zawartości

Daniel84

Użytkownicy
 • Ilość treści

  179
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Daniel84

 • Ranga
  F

Ostatnio na profilu byli

416 wyświetleń profilu
 1. Proszę dać znać, czy jesteś zadowolony z wyboru i czy dobrze się pisze.
 2. Pełna zgoda. PenBBSy tudzież Moonmany z Etsy idą bardzo szybko jak na chińskie standardy. Jednocześnie ceny są na Etsy najbardziej atrakcyjnie (np. dość drogi Moonman M600 około 20% taniej niż na Ebay).
 3. OK, dziękuję za sprecyzowanie.
 4. Zgadza się - PENBBS stosuje bardzo podobnie lekko wygięte stalówki. Są bardzo dobre.
 5. Tutaj bym zapolemizował. Stalówki do chińskiej kaligrafii to stalówki Fude - są one zakrzywione w sposób wyraźny i służą one faktycznie do krzaczków. Natomiast stalówki, o których była mowa, mają zakrzywienie bardzo delikatne, ledwo widoczne gołym okiem. Nie można ich nazwać stalówkami Fude i przez to ich zastosowanie do kaligrafii jest znacznie mniejsze. Są za to - w moim przekonaniu - bardzo lekko i przyjemnie piszące.
 6. Naprawdę bardzo dobra w Delike Alpha jest stalówka EF Bent. To tylko teoretycznie jest EF, poprzez drobne zakrzywienie końcówki pisze raczej jak mokre, grube F a nawet może jak M. Bardzo przyjemnie. EF tradycyjne rzeczywiście nie jest najlepszym wyborem, przynajmniej dla mnie.
 7. Dobrze, będę starał się być bardziej precyzyjny w opisach a nie tylko rzucać nazwami modeli.
 8. Ja natomiast z Diplomatem Traveller i wszystkimi wzmiankowanymi modelami mam jak dobre doświadczenia. Wiadomo, że modele tę są różne ale ufam, że każdy choć pobieżnie jest w stanie sprawdzić ich wygląd w internecie.
 9. Delike Alpha, Faber Castell Loom, Diplomat Traveller, Duke 116 da Vinci Series, Moma Muji, OHTO Celsus, OHTO F-Lapa, Cross Century II
 10. To jest normalna cena faktycznie. Czy są jakieś ryzyka? Ewentualnie mogą doliczyć cło ale i tak będzie to sporo taniej niż w Polsce. Plus ciężko będzie z ew. gwarancją (odsyłanie do Japonii?) - ale przy tej klasie piór z Japonii raczej nie słyszałem o wadach. To trochę inna półka niż niskie modele Parkera/Kaweco/Scheaffera itd. Ja przez zatokę kupiłem dwa 3776 - jedno z cłem, drugie bez.
 11. Kontrola jakości w Kaweco jest wg mnie słaba. Osobiście nie jestem fanem tej niemieckiej firmy. Lepiej kupić np. Wing Sunga 698 albo Delike
 12. Haha przepraszam, że się śmieję ale historia z kafelkiem zabawna.
 13. Potwierdzam, zdarza się Chińczykom. Usterka wygląda na tragedię ale jest łatwa do naprawienia - idąc dokładnie za radą Przedmówcy.
×
×
 • Utwórz nowe...