Skocz do zawartości

Ustawienie sekcji przedniej Waterman Carene


Rufjo

Polecane posty

Mam takie pytanie - a pewnie jak zwykle zaraz będę miał następne - i nie chcę męczyć i tak bardzo cierpliwego Konisa. Otóż kupiłem pióro kulkowe Carene i wymieniłem sekcję przednia na taką ze stalówką. Gwint oczywiście ten sam i niby wszystko pasuje ale pomijając sprawę skuwki, która wchodzi dosyć ciasno i bez wcześniejszego charakterystycznego "klik" - to nie jestem w stanie ustawić stalówki żeby zgrała się w jednej linii ze ściętym końcem pióra. Czy ktoś może ma jakiś pomysł?

Miłego wieczoru.

R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Rufjo,

 

nie powinieneś mieć problemów z regulacją ułożenia stalówki i końca korpusu w jednej linii. Na sekcji ze stalówką jest gwintowany pierścień. Korekty ułożenia całego korpusu dokonasz delikatnie ten pierścień odkręcając lub dokręcając. Decydują milimetry.

 

Obawiam się o jedną rzecz. O ile można łatwo przerzucić w Carene skuwkę od pióra wiecznego do pióra kulkowego, to na odwrót już nie działa to tak pięknie. Skuwka pióra kulkowego ma plastikową wkładkę z blokadą, która może uszkodzić stalówkę. Byłbym ostrożny ze wspomnianym przez Ciebie dociskaniem.

 

Korpus od pióra kulkowego nie pozwoli Ci na stosowanie tłoczka, ale możesz z powodzeniem używać krótkich nabojów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Rufjo,

 

nie powinieneś mieć problemów z regulacją ułożenia stalówki i końca korpusu w jednej linii. Na sekcji ze stalówką jest gwintowany pierścień. Korekty ułożenia całego korpusu dokonasz delikatnie ten pierścień odkręcając lub dokręcając. Decydują milimetry.

 

Obawiam się o jedną rzecz. O ile można łatwo przerzucić w Carene skuwkę od pióra wiecznego do pióra kulkowego, to na odwrót już nie działa to tak pięknie. Skuwka pióra kulkowego ma plastikową wkładkę z blokadą, która może uszkodzić stalówkę. Byłbym ostrożny ze wspomnianym przez Ciebie dociskaniem.

 

Korpus od pióra kulkowego nie pozwoli Ci na stosowanie tłoczka, ale możesz z powodzeniem używać krótkich nabojów. 

Dziękuję za podpowiedzi - niestety jest tak jak piszesz - też miałem wrażenie, że w skuwce przeszkadza ta plastikowa wkładka. I konwerter oczywiście nie pasuje bo jest za długi. Będę się starał coś z tym zrobić bo złożyłem fajne pióro i szkoda, żeby służyło jedynie do leżenia w pudełku.

Miłego dnia.

R.

PS Plastikowa wkładka wyjęta i pióro zamyka się już normalnie:)

PS 2 Sekcja wyregulowana według wskazówek - teraz jest już ok. Jeszcze raz bardzo dziękuję za jasne wytłumaczenie sprawy.

Edytowano przez Rufjo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...